ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Resort klimatu przygotowuje Polską Strategię Wodorową
20.02.2020r. 07:11

Ministerstwo Klimatu przygotowuje Polską Strategię Wodorową, która m.in. ma ułatwić pozyskiwanie unijnych funduszy na nowoczesne rozwiązania technologiczne - poinformował wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska.

"Jesteśmy w trakcie przygotowania dokumentu strategicznego Polska Strategia Wodorowa. Dzięki temu będziemy mieli szansę na skorzystanie m.in. z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w nowej perspektywie budżetowej na nowoczesne rozwiązania technologiczne" - powiedział wiceminister.

"Jeżeli Komisja Europejska zobaczy, że mamy długofalową politykę, to łatwiej będzie nam przygotować później konkretne programy sektorowe" - dodał. Zyska zapowiedział, że programy te mogłyby być wdrażane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, inne instytucje finansujące i banki komercyjne.

Wiceminister poinformował, że wodór w polskiej gospodarce będzie wykorzystywany w transporcie kołowym i kolejowym, przemyśle i jako tzw. magazyn energii.
Zyska podkreślił, że Polska chce produkować "zielony" wodór, który będzie pochodził z odnawialnych źródeł energii. "Mamy na to ogromne szanse" - ocenił.

"W strategii wodorowej musi też być pokazane, w których branżach będzie wodór wykorzystywany, kto będzie odbiorcą tego paliwa" - stwierdził.

Wiceminister przypomniał, że obecnie wodór jest produkowany głównie na Górnym Śląsku. "W przyszłości chcemy produkować wodór na morskich farmach wiatrowych" - dodał.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Ślązak 20.02.2020r. 09:15
A na Śląsku ten wodór to gdzie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kreatywny innowator 20.02.2020r. 14:19
niech nie zapomną o deuterze!
To jest przyszłość energetyki wodorowej
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 20.02.2020r. 15:44
Za prywatne można robić co się chce. Za państwowe - nielzia. Od razu można pisać zawiadomienie, za sam pomysł by... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE