ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zainwestować w zielony wodór
20.02.2020r. 12:31

Rząd Wielkiej Brytanii chce zdobyć przewagę nad państwami europejskimi dzięki szeregowi nowych funduszy na projekty wodorowe, z czego jeden związany jest z morską farmą wiatrową Orsted - czytamy w BiznesAlert.pl.

W ramach ogłoszonej w tym tygodniu rundy finansowania w wysokości 90 milionów funtów na projekty niskoemisyjne, 28 milionów funtów przydzielono na pięć prototypowych sposobów wytwarzania wodoru, kolejne 20 milionów funtów zostanie przeznaczone na projekty wymiany paliwa przemysłowego na na wodór dla sektorów produkcji szkła, cementu i wapnia.

Pieniądze otrzymają projekty związane z różnym zastosowaniem wodoru - od pływających turbin wiatrowych z dołączonymi elektrolizerami na pokładzie do niskoemisyjnego wodoru z wychwytywaniem i składowaniem węgla oraz pierwszego w kraju zakładu produkcji ekologicznego wodoru. Jednym z największych zwycięzców programu jest projekt firmy ITM Power dotycząca wykorzystania energii z morskiej farmy wiatrowej Hornsea One w Orsted do wygenerowania pierwszego zielonego wodoru w Wielkiej Brytanii przy użyciu 100-megawatowych elektrolizerów. Projekt otrzymał 7,5 miliona funtów. Większość wytwarzanego dzisiaj wodoru wytwarzana jest przez rozdzielenie go z metanu, wytwarzając dwutlenek węgla jako produkt uboczny.
Obecny problem z elektrolizerami polega na ich niewielkiej mocy, zarówno zainstalowanej, jak i produkcyjnej. Według WoodMac na całym świecie w latach 2010-2019 działało tylko 252 MW elektrolizerów. Ale moce produkcyjne zaczynają rosnąć, napędzane rurociągiem zapowiadanych projektów ekologicznego wodoru, które w ubiegłym roku przekroczyły 3,2 GW - czytamy w BiznesAlert.pl.
GreenTechMedia , BiznesAlert
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE