ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos nie ma szczęścia do Yme
21.02.2020r. 05:47

Termin rozpoczęcia wydobycia ropy naftowej z norweskiego złoża Yme opóźni się o co najmniej kilka miesięcy, wynika z informacji "Rzeczpospolitej", według której to złe wiadomości dla zaangażowanej w ten projekt Grupy Lotos.

Jak donosi dziennik, prace nad platformą wydobywczą, która ma obsługiwać złoże Yme przedłużają się i z komunikatu operatora złoża - hiszpańskiego koncernu naftowego Repsol wynika, że termin rozpoczęcia wydobycia ustalony na połowę 2020 r. nie zostanie dotrzymany. Nowy termin to ostatni kwartał br.

Grupa Lotos odpowiedziała na pytania BiznesAlert.pl o złoże Yme. Lotos precyzuje, że platforma, która w tej chwili przechodzi przebudowę w stoczni, jest w końcowym stadium zaawansowania prac modernizacyjnych. Według spółki obecnie wynosi ono 86 procent przy planowanym zaawansowaniu na poziomie 98,8 procent. - Obecny etap wymaga szczególnej uwagi w zakresie planowania prac oraz złożonego procesu mechanical completion, jak i wstępnego przygotowania do pierwszych rozruchów testowych urządzeń zainstalowanych bezpośrednio na platformie i w module procesu technologicznego - wyjaśnia koncern.

Przewidywany czas przeholowania platformy na złoże i jej integracji z Well Head Module został ustalony w najnowszym harmonogramie na maj-czerwiec 2020 roku. - Trwa analiza niezbędnego zakresu prac w celu weryfikacji zakomunikowanego ryzyka opóźnienia przez głównego wykonawcę oraz wydłużenia realizacji robót stoczniowych - podaje Lotos.
Spółka nadal oczekuje, że średni wolumen dziennego wydobycia w pierwszych pięciu latach od momentu uruchomienia produkcji wyniesie 5,0 tys. boe/d. - Wydobycie z tej licencji ma być realizowane zgodnie z założeniami przez 10 lat - precyzuje.

Według "Rz" przesunięcie terminu rozpoczęcia wydobycia ropy ze złoża Yme to złe wiadomości dla Lotosu. Jak pisze dziennik, opóźnienie może sprawić, że analitycy obniżą swoje oczekiwania co do wyników Lotosu, bo planowane wydobycie z norweskiego złoża to około 25 proc. wolumenu pozyskiwanego przez Grupę ze wszystkich złóż w Norwegii, Polsce i na Litwie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE