ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rozmowy o zmianach w sposobie wynagradzania w PGG
21.02.2020r. 06:01

Przy okazji czwartkowych, 20 lutego, rozmów dotyczących podwyżek płac w Polskiej Grupie Górniczej, przedstawiciele rządu poinformowali o planowanych zmianach w sposobie wynagradzania w spółce. Miałby się on wiązać z racjonalizacją zatrudnienia oraz powiązaniem wynagrodzeń z poprawą efektywności.

O planowanych zmianach w systemie wynagrodzeń w PGG, który ma być tematem rozmów zarządu spółki oraz strony społecznej, poinformowali przedstawiciele rządu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin i wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda.

- Zarząd PGG wraca do rozmów dotyczących poprawy efektywności, połączenia wynagrodzenia z poprawą efektywności, czyli tego planu, który został przygotowany i wstępnie przedstawiony stronie społecznej. Będziemy rozmawiali o takich systemowych sprawach związanych z poprawą funkcjonowania PGG - zaznaczył Gawęda.
- Rozmawialiśmy o modelu liczenia płac w PGG. Chodzi o to, żeby przyjąć budżetowy model wynagrodzeń. To znaczy, nie uzależniać tych środków na wynagrodzenia od liczby osób zatrudnionych w spółce. Chcielibyśmy doprowadzić do takiej sytuacji, że te dalsze podwyżki wynagrodzeń będą się wiązały z racjonalizacją zatrudnienia, na zasadzie naturalnych odejść każdego roku. Ta racjonalizacja zatrudnienia spowoduje, że te środki przypadające na jednego pracownika będą po prostu większe i to jest też jakiś kierunek, o którym będziemy rozmawiać - zapowiedział wicepremier Sasin.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: jar5 21.02.2020r. 10:46
...co z tego skoro podwyżki i tak będą
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE