ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Puls Biznesu": Firmy wodno-kanalizacyjne będą inwestować w OZE
21.02.2020r. 06:36

Firmy wodno-kanalizacyjne będą inwestować w odnawialne źródła energii, ale coraz trudniej będzie im finansować inne projekty - informuje piątkowy "Puls Biznesu".

Gazeta zwraca uwagę, że ceny energii elektrycznej mocno uderzają w budżety wielu przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. Jak pisze "PB", problem mogą złagodzić inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE).

"Jesteśmy jedną z najbardziej prądożernych gałęzi gospodarki. Zużycie energii elektrycznej jest porównywalne z branżą odlewnictwa metali. Dlatego wskazujemy przedsiębiorstwom wodno-kanalizacyjnym działania umożliwiające racjonalizację zużycia energii oraz stymulujące jej produkcję ze źródeł odnawialnych" - mówi prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie (IGWP) Dorota Jakuta, cytowana przez "PB".

Jak podaje gazeta, dane dotyczące inwestycji w OZE wskazują, że branża już stara się zwiększyć niezależność energetyczną, ale może zrobić znacznie więcej.
"Biogaz i produkowana z niego w agregatach kogeneracyjnych energia elektryczna stanowi 16 proc. zużycia w branży. Wielkość tej produkcji jest na poziomie około 330 MWh rocznie. W ciągu kilku lat może wzrosnąć do 500-550. Mamy jednak świadomość, że potencjał branży sięga blisko 1200 MWh, więc za tych kilka lat nie będziemy wykorzystywać go nawet w połowie" - mówi Dorota Jakuta.

Jej zdaniem bez legislacyjnych rozwiązań i finansowej pomocy państwa możliwość produkcji energii elektrycznej w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych nie będą jednak w pełni wykorzystane, a nawet część potencjału zostanie zmarnowana.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE