ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Glavgosexpertiza zatwierdziła zmiany w projekcie Nord Stream 2
21.02.2020r. 15:16

Glavgosexpertiza, rosyjski państwowy organ nadzorujący, zatwierdził zmiany w projekcie Nord Stream 2. Pierwszy etap zmian obejmuje pracę urządzeń diagnostycznych i oczyszczających, dokończenie jednej linii gazociągu i jej uruchomienie. W następnym etapie zakłada dokończenie ułożenia drugiej nitki gazociągu i jej uruchomienie. Zmiany dotyczą rosyjskiej części gazociągu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Glavgosexpertiza dokonała przeglądu, wielokrotnie przedkładanej, dokumentacji projektowej oraz wyników badań inżynieryjnych budowy rosyjskiej części gazociągu Nord Stream 2, w tym na odcinkach morskich i lądowych trasy w obwodzie leningradzkim. Na podstawie wyników badania została wydana zgoda na te działania.

Nord Stream 2 przechodzi po dnie Morza Bałtyckiego na niemieckim wybrzeżu. równolegle do istniejącej trasy gazociągu Nord Stream. Rosyjska część trasy, której zanurzenie uzyskało pozytywną opinię Glavgosexpertizy w 2018 roku, obejmuje odcinek na dnie morza o długości około 114 km w wodach Zatoki Fińskiej oraz odcinek przybrzeżny o długości 3,84 km. - W 2020 roku planowana jest kontynuacja budowy Nord Stream 2, biorąca pod uwagę wprowadzenie korekt do dokumentacji projektowej, zatwierdzonych po drugim przeglądzie przeprowadzonym przez rosyjską Glavgosexpertizę - czytamy w raporcie.
Ponadto podczas dostosowywania projektu doprecyzowane zostały wymiary i położenie projektowanych budynków i konstrukcji niezbędnych do zapewnienia funkcjonowania gazociągu. Zmienione zostały także niektóre decyzje planowania przestrzennego i architektonicznego, w tym budowy dróg dojazdowych i schematów zarządzania ruchem w korytarzu rurociągu, sieci komunikacyjnych, urządzeń sygnalizacyjnych oraz innych obiektów i komunikacji.

Obecnie budowa gazociągu jest zawieszona. Pod koniec grudnia ubiegłego roku prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o sankcjach wobec partnerów tego projektu. Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że zakończenie budowy Nord Stream 2 zostanie przesunięte o kilka miesięcy - do końca tego roku. Istnieje również możliwość ukończenia prac w pierwszym kwartale przyszłego roku - przypomina BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE