ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kwieciński: PGNiG zainteresowane dodatkowymi mocami terminala LNG
24.02.2020r. 12:04

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński wziął udział w uroczystości podpisania umowy na rozbudowę mocy regazyfikacyjnej terminalu LNG w Świnoujsciu. Zapowiedział plany spółki wobec tego obiektu - czytamy w BIznesAlert.pl.

- Jesteśmy zainteresowani dodatkowymi mocami terminala LNG. Zwiększą możliwości terminala i w takiej postaci za mniej więcej trzy lata będą mogły zabezpieczyć około jednej trzeciej potrzeb gazowych naszego kraju - mówił prezes Kwieciński. - W nowej strategii PGNiG będziemy chcieli rozwijać transport LNG. Dowiezienie tego gazu i jego regazyfikacja pozwolą nam dotrzeć do oddalonych części kraju, a chcielibyśmy, aby 90 procent Polaków miało dostęp do gazu. W tej chwili to jest mniej więcej dwie trzecie obywateli.
- Mamy plan pełnego uniezależnienia się od gazu rosyjskiego, pełną dywersyfikację źródeł krajowych i zagranicznych - wyliczał gość konferencji. - Ilość gazu skroplonego, z którego korzystamy, wzrosła mniej więcej o jedną czwartą w stosunku do 2018 roku. W zeszłym roku było to 3,4 mld m sześc. gazu skroplonego z różnych kierunków - wyliczał prezes PGNiG.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE