ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA i Indie będą współpracować w obszarze energetyki jądrowej i LNG
24.02.2020r. 12:06

Donald Trump rozpoczyna dzisiaj swoją pierwszą wizytę w Indiach jako prezydent Stanów Zjednoczonych. Podczas rozmów z premierem Indii Narendrą Modim istotny będzie wątek współpracy energetycznej pomiędzy tymi dwoma państwami - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podczas pierwszej wizyty Trumpa w Indiach podpisane mają zostać umowy na współpracę między innymi w dziedzinie energetyki jądrowej i handlu skroplonym gazem ziemnym (LNG). Amerykańska firma energetyczna Westinghouse ma podpisać nową umowę z państwową Nuclear Power Corporation of India (NPCI) na dostawę sześciu reaktorów jądrowych. Amerykanie negocjują sprzedaż reaktorów jądrowych do Indii od 2008 roku, kiedy to został podpisany amerykańsko-indyjski układ o cywilnym wykorzystaniu energii jądrowej za kadencji George'a W. Busha i premiera Indii Manmohana Singha.
Podczas wizyty prezydenta Trumpa w Indiach przedmiotem negocjacji będą też długoterminowe umowy na zakup LNG w ramach strategii promowania gospodarki opartej na gazie, co może się wiązać z dużymi inwestycjami w nowe terminale. Oczekuje się, że indyjski Petronet LNG i amerykański Tellurian podpiszą umowę o wartości 2,5 miliarda dolarów podczas wizyty Trumpa. Podpisane ma też być porozumienie między India Oil Corporation a amerykańskimi firmami ExxonMobil i Chart Industries na dostawy paliwa w te rejony Indii, gdzie nie ma jeszcze infrastruktury przesyłowej.
Business Today , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE