ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PEC Suwałki wybuduje kotły biomasowe
24.02.2020r. 14:00

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (PEC) w Suwałkach wybuduje dwa biomasowe kotły ciepłownicze za 40,7 mln zł.

Miejska spółka dysponuje obecnie urządzeniami wytwórczymi o łącznej mocy ok. 109 MWt, są to trzy kotły wodne oraz jeden parowy. Kotły są opalane miałem węglowym. Moc nowych kotłów biomasowych ma wynosić 25 MW

Dwa nowe kotły wodne będą opalane biomasą ze zrębki drzewnej i zastąpią jeden z kotłów wodnych, który stanie się źródłem alternatywnym w przypadkach nadzwyczajnych.

Inwestycja za 40,7 mln zł prowadzona jest w ramach miejskiego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej. Jak powiedziała Ewa Murawko z PEC, dzięki nowemu rozwiązaniu spółka ograniczy produkcję niskiej emisji i zaoszczędzi na opłatach emisyjnych.
Projekt "Budowy instalacji spalania biomasy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Suwałkach" został sfinansowany ze środków UE w kwocie 15 mln zł oraz pożyczką z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 17,3 mln zł. Pozostałe 8 mln to środki własne spółki. Inwestycja ma być gotowa do końca października tego roku.

W ramach ograniczenia niskiej emisji PEC zamontował rok temu na jednym z kotłów wodnych instalację oczyszczania spalin za 11 mln zł. Do końca 2022 roku ma dokonać podobnej instalacji na pozostałych dwóch kotłach wodnych. Miejski system ciepłowniczy eksploatowany przez PEC pokrywa w sumie ok. 70 proc. całkowitego zapotrzebowania miasta na ciepło.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: ekologik 25.02.2020r. 10:47
dlaczego nie kogeneracja?
czemu nie spalarnia śmieci?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ? 25.02.2020r. 14:07
Dlaczego kotły wodne a nie parowe? Aż się prosi o produkcję en. elektrycznej skoro jest odbiór ciepła.Chyba że latem... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: czytam ze zrozumieniem 23.03.2020r. 11:56
co to za wielkość "mocy ok. 109 MWt" od profesjonalistów się wymaga
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE