ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Węgry w tym roku wyemitują zielone obligacje
24.02.2020r. 14:01

Zielone Obligacje Państwowe, zapowiedziane przez premiera Węgier Viktora Orbana w ramach planu klimatycznego, zostaną wyemitowane już w tym roku - poinformował w poniedziałek minister finansów Mihaly Varga.

"Ruszymy w tym roku, w połowie roku będą już ramy, które pozwolą nam zdecydować, jak dużą ilość takich papierów wyemitujemy" - powiedział Varga.

Podkreślił, że rząd myśli o obligacjach 3-5-letnich. Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli władz, sumy uzyskane z emisji zielonych obligacji będą mogły zostać wykorzystane tylko na inwestycje służące ochronie klimatu.
"Obecnie rozmawiamy o zielonych obligacjach na dwóch rynkach: w Japonii i Chinach. Na tym pierwszym jest większe zainteresowanie, tam zgłosiło się już kilku graczy jako partnerzy przy emisji" - oznajmił Varga. Pytany, czy nie myśli o wyemitowaniu zielonych obligacji na rynku krajowym, dla mieszkańców Węgier, odparł, że taka możliwość jest rozważana, ale "najpierw szykujemy się do emisji instytucjonalnej".

Zielone obligacje były jednym z elementów 8-punktowego planu klimatycznego, zapowiedzianego przez Orbana 16 lutego. Pozostałe punkty to zakaz handlu przedmiotami plastikowymi jednorazowego użytku, likwidowanie nielegalnych wysypisk śmieci, wsparcie sumą 32 mld forintów (prawie 100 mln euro) produkcji energii odnawialnej przez małe i średnie przedsiębiorstwa, sadzenie 10 drzew z okazji narodzin każdego dziecka w kraju, 6-krotne zwiększenie w ciągu następnych 10 lat potencjału elektrowni fotowoltaicznych, oczyszczenie węgierskich rzek ze śmieci oraz wspieranie używania tanich samochodów elektrycznych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE