ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA rosną
25.02.2020r. 08:12

Ceny ropy w USA rosną po mocnej zniżce w czasie poniedziałkowej sesji. Inwestorzy starają się ocenić ekonomiczne konsekwencje epidemii koronawirusa na świecie - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 51,92 USD, po zwyżce ceny o 0,93 proc.

Ropa Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 56,83 USD za baryłkę, wyżej o 0,94 proc.

Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła w poniedziałek o 508 przypadków, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tego dnia o 71 - poinformowała we wtorek Narodowa Komisja Zdrowia.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła tym samym do 77.658, a liczba ofiar śmiertelnych do 2.663. Ponad 27,2 tys. osób wyzdrowiało.

Komisja zwróciła uwagę na ponowny wzrost liczby nowych przypadków zarażenia koronawirusem w porównaniu z poprzednim dniem kiedy wyniosła 409.

Z kolei w Korei Południowej władze poinformowały we wtorek o 60 nowych przypadkach koronawirusa, co zwiększyło ich łączną liczbę do 893. Zmarło 8 osób. Pojawiły się doniesienia, że epidemia może zmusić Koreę Południowa i USA do ograniczenia wspólnych manewrów wojskowych.

Według południowokoreańskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób daje się zauważyć tendencja spadkowa nowych przypadków zachorowań. Korea Południowa jest obecnie drugim, po Chinach kontynentalnych, ośrodkiem epidemii koronawirusa.

Bilans koronawirusa we Włoszech to już 7 ofiar śmiertelnych, w tym sześć w Lombardii, i 229 osób zarażonych.
W Iranie potwierdzono 61 przypadków zakażenia nowym koronawirusem i 12 zgonów z powodu Covid-19, co jest najwyższą liczbą ofiar śmiertelnych poza Chinami, skąd pochodzi wirus.

Przypadki zainfekowanych podróżnych z Iranu odnotowano już w Libanie, Kuwejcie i Kanadzie.

Inwestorzy zastanawiają się, czy rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie spowoduje stan globalnej pandemii.

Tymczasem coraz bliżej marcowego spotkania producentów ropy z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę (OPEC) i sojuszników spoza kartelu.

Sytuacja na rynku paliw jest poważa w związku ze spadkiem popytu na ropę naftową na skutek wybuchu epidemii koronawirusa i kartel nie może jej lekceważyć.

Organizacja będzie starała się zapobiec nadpodaży ropy spowodowanej spadkiem popytu w związku z kryzysem w Chinach, które są największym na świecie importerem ropy naftowej.

Podczas poprzedniej sesji ropa WTI na NYMEX straciła 3,7 proc., a Brent zniżkowała na ICE o 3,8 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE