ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom zaczyna odczuwać skutki koronawirusa
25.02.2020r. 08:09

Epidemia koronawirusa obniżająca ceny węglowodorów oraz rosnąca konkurencja w Europie odbija się na wynikach Gazpromu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Federalna Służba Celna zanotowała obniżkę rocznych przychodów ze sprzedaży gazu z Rosji o 15,4 procent w związku z rosnącą konkurencją i epidemią koronawirusa. Rosjanie zarobili 37,7 mld dolarów na sprzedaży gazu. Dostawy LNG wzrosły 1,8 razy, ale przychody tylko 1,5 razy. Tymczasem dostawy gazu skroplonego na największy rynek świata w Chinach są coraz częściej przekierowane do Europy, gdzie Gazprom musi zmagać się z rosnącą konkurencją. Wzmaga ją ciepła zima, rekordowe zapasy gazu i niż cen LNG na światowych rynkach. Te warunki mogą zagrozić rentowności Nord Stream 2, z kosztem dostaw wyliczanym przez Niezawiesimaję Gazietę na 70 dolarów na 1000 m sześc. Według gazety oznacza to, że przestrzeń na marżę projektu mającego rozpocząć dostawy z Rosji do Niemiec z końcem 2020 roku stale się kurczy.
Gazeta przypomina, że przychody Gazpromu będą się dalej kurczyć wraz ze spadkiem dostaw do Turcji i możliwym porzuceniem dostaw z Rosji przez Polskę, a także rewizją kontraktów na korzyść klientów wskutek negocjacji bądź arbitrażu. Wynik sporu arbitrażowego z Polakami z PGNiG jest zapowiadany na koniec marca.
Niezawiesimaja Gazieta , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE