ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PSE i fundacja Odyseja Umysłu wspierają rozwój nauczycieli i uczniów. Startują eliminacje regionalne konkursu kreatywności
25.02.2020r. 14:01

Przed nami 29. polska edycja Odysei Umysłu - międzynarodowego programu edukacyjnego i konkursu twórczego rozwiązywania problemów. Od końca lutego do połowy marca 3019 uczniów weźmie udział w eliminacjach regionalnych konkursu we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Łodzi i Gdańsku. Zespoły poprowadzą nauczyciele z placówek biorących udział w programie. Partnerem głównym inicjatywy są Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W ramach konkursu każdy zespół decyduje się na jeden z pięciu, co roku innych problemów o charakterze projektowym. Zadania nawiązują do różnych talentów czy zainteresowań i wymagają zastosowania wiedzy w praktyce. Swoje rozwiązanie drużyny przedstawiają w formie kilkuminutowej prezentacji scenicznej, a efekty ich pracy ocenia przeszkolone jury. Odyseusze mierzą się również z tzw. problemami spontanicznymi. Są one tajne do ostatniej chwili, wymagają myślenia na zawołanie, improwizacji, znakomitej współpracy oraz radzenia sobie z ograniczonymi zasobami i stresem. Uczniowie współzawodniczą w czterech grupach wiekowych na wszystkich szczeblach edukacji - od szkół podstawowych po uczelnie wyższe.

W nadchodzących zmaganiach Odysei Umysłu weźmie udział 3019 uczniów z 442 drużyn reprezentujących szkoły i inne placówki edukacyjne z 16 województw. Spośród wszystkich uczestników, 74 uczniów reprezentuje 8 gmin: Świebodzice, Świerzawa, Lubań, Wleń (województwo dolnośląskie), Wólka i Chełm (województwo lubelskie) oraz Buk i Kuślin (województwo wielkopolskie), w których PSE - partner główny konkursu, realizują inwestycje przesyłowe najwyższych napięć - 220 i 400 kV.

W ramach swojego zaangażowania w projekt, PSE zaplanowały działania edukacyjne skierowane do odysejowej społeczności. W trakcie eliminacji wolontariusze fundacji opowiedzą zgromadzonej publiczności m.in., czym jest prąd, jak jest wytwarzany, jaką drogę pokonuje, by trafić do gniazdek w naszych domach.

Konkursy regionalne odbędą się we Wrocławiu (29 lutego), Poznaniu (1 marca), Katowicach (7 marca), Warszawie (8 marca), Łodzi (14 marca) i Gdańsku (15 marca). Wydarzenia są otwarte dla publiczności - zmagania potrwają od 08:30 do 16:30. Lista zarejestrowanych szkół jest dostępna na stronie internetowej: www.odyseja.org w zakładce "Edycja 2019-2020".

Najlepsze drużyny awansują do finału ogólnopolskiego, którego gospodarzem w dniach 4-5 kwietnia będą Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni oraz hala Arena Gdynia.

W finale weźmie udział ponad 230 zespołów (ok. 4 tys. osób) z całego kraju. Drużyny, które zajmą I i II miejsce będą mogły reprezentować Polskę podczas majowych finałów światowych w Stanach Zjednoczonych.

Patronat nad edycją 2019/2020 konkursu do tej pory potwierdzili Minister Edukacji Narodowej, Prezydenci Miasta Wrocławia i Miasta Poznania oraz Marszałkowie Województwa Dolnośląskiego i Wielkopolskiego.

Więcej informacji o konkursie oraz działalności jego partnera głównego dostępnych jest na stronach: www. odyseja.org oraz raport.pse.pl.
PSE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE