ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trzy kraje z OPEC chcą ograniczyć podaż ropy
26.02.2020r. 08:52

Wall Street Journal donosi, że Arabia Saudyjska rozmawia z Kuwejtem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi o wspólnym ograniczeniu podaży ropy o 300 tysięcy baryłek dziennie w odpowiedzi na spadek popytu przez epidemię koronawirusa - czytamy w BiznesAlert.pl.

Powyższe kraje są sygnatariuszami porozumienia naftowego zakładającego cięcia w krajach grupy OPEC+ o 1,2 mln baryłek dziennie. To kraje wydobywające ropę z OPEC i dwanaście spoza kartelu, w tym Rosja. Kraje członkowskie mają rozważyć w marcu pogłębienie cięć do 1,8 mln baryłek dziennie, ale Rosjanie są temu niechętni, bo wolą konkurować na rynku poprzez wzrost podaży i niższą cenę.
Trzy kraje wspomniane przez WSJ szykują alternatywny plan na wypadek wejścia Rosjan na ścieżkę wojny cenowej, szczególnie istotnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Ograniczenie ich podaży o 300 tysięcy baryłek dziennie ma w założeniu zahamować spadek cen ropy naftowej. Mieszanka Brent kosztuje już o 15 procent mniej niż na początku roku. Cena ropy warunkuje rentowność wydobycia oraz przychody budżetowe państw uzależnionych od jej sprzedaży, czyli petrostate.
Wall Street Journal , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE