ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CBA zatrzymało szefa firmy, która naraziła górniczą spółkę na 1,7 mln zł strat
26.02.2020r. 09:12

Właściciel śląskiej firmy, ponad siedem lat temu modernizującej rozdzielnię elektryczną w rudzkiej kopalni Bielszowice, odpowie za spowodowanie ponad 1,7 mln zł strat w majątku ówczesnej Kompanii Węglowej, do której należała kopalnia. Mężczyzna został w środę zatrzymany przez CBA.

"Jak ustalono w toku śledztwa, w latach 2012-2013 zatrzymany wprowadził w błąd pracowników Centrum Usług Księgowych Kompanii Węglowej w związku z realizowaną umową. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że do kopalni Bielszowice zostały dostarczone urządzenia o odmiennych parametrach technicznych od zamawianych" - podał w środę Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Chodzi o nieprawidłowości przy realizacji umowy na modernizację wyposażenia elektrycznego rozdzielni średniego napięcia dla potrzeb kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Dziś zakład jest częścią kopalni zespolonej Ruda, należącej do Polskiej Grupy Górniczej - spółki, która w 2016 r. przejęła kopalnie Kompanii Węglowej.
Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, gdzie zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty związane z oszustwem. Wcześniej zarzut pomocnictwa przy dokonaniu tego oszustwa usłyszał już główny elektryk ds. obiektów podstawowych kopalni Bielszowice, który był osobą odpowiedzialną za całość spraw związanych z realizacją umowy ze strony ówczesnej Kompanii Węglowej.

"Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa" - oceniają funkcjonariusze CBA. Wielkość strat poniesionych przez górniczą spółkę - ponad 1,7 mln zł - została oszacowana przez biegłego, powołanego przez prowadzących śledztwo.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE