ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła z nagrodą Świętokrzyska Victoria
26.02.2020r. 12:33

PGE Energia Ciepła została laureatem Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - Świętokrzyska Victoria, w kategorii Przedsiębiorczość. Kapituła konkursu doceniła inwestycje i działania proekologiczne kieleckiej elektrociepłowni oraz jej zaangażowanie w pomoc lokalnej społeczności.

Świętokrzyska Victoria to nagroda samorządu województwa, której celem jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób, działających lokalnie. Nagroda przyznawana jest co roku w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, samorządność
i osobowość.

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 25 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej, kielecka elektrociepłownia została uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - Świętokrzyską Victorią. Statuetkę, certyfikat i nagrodę pieniężną odebrał Dariusz Kozak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach.

- Jestem niezmiernie dumny, że nasza praca została doceniona. To zasługa oddanych pracowników elektrociepłowni, dzięki którym, jako część PGE Energia Ciepła, możemy zagwarantować kielczanom bezpieczne dostawy energii elektrycznej i ciepła - powiedział Dariusz Kozak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach. - Świętokrzyska Victoria to dla nas ważne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy dla regionu.

Elektrociepłownia w Kielcach podjęła szereg działań inwestycyjnych, których realizacja spowodowała wymierne efekty ekologiczne. Już w 2008 roku wybudowano kocioł biomasowy opalany zrębkami drzewnymi, dzięki czemu zostało ograniczone roczne zużycie węgla. W 2014 roku poprzez zainstalowanie przy kotle biomasowym turbiny kondensacyjno-upustowej powstał ekologiczny blok biomasowy. W 2019 roku zmodernizowano instalację odpylania kotła WR-25 nr 1 znacząco zmniejszając emisję pyłu do atmosfery.

Mając na uwadze zdrowie, bezpieczeństwo i komfort mieszkańców Kielc, elektrociepłownia w 2018 roku zainicjowała we współpracy z MPEC Kielce program "Ciepła woda użytkowa", którego celem jest likwidacja niebezpiecznych piecyków gazowych, wyeliminowanie ryzyka zatrucia czadem oraz zapewnienie mieszkańcom dostaw ciepłej wody użytkowej z miejskiego systemu ciepłowniczego.

- W naszej codziennej działalności możemy nie tylko wykazywać się przedsiębiorczością i zapewniać bezpieczeństwo energetyczne, ale także możemy wspierać potrzebujących. Dlatego w ramach prowadzonego w PGE Energia Ciepła ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem" naszą nagrodę pieniężną pragnę przekazać na wsparcie kieleckiego "Domu Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży" - powiedział podczas uroczystości Dariusz Kozak.Program PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem" jest realizowany w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Siechnicach i Zielonej Górze. Ma na celu wsparcie osób i instytucji społecznie wrażliwych, poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. W zeszłym roku w ramach programu PGE Energia Ciepła przekazała ponad 300 tysięcy złotych dla najbardziej potrzebujących odbiorców korzystających z ciepła sieciowego.

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Kielcach swoją działalność eksploatacyjną rozpoczęła w 1989 roku. Od stycznia 2019 roku jest częścią PGE Energia Ciepła, spółki Grupy Kapitałowej PGE, największego w Polsce producenta energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Kielecka elektrociepłownia jest podstawowym dostawcą ciepła dla miejskiego systemu ciepłowniczego. Wytwarzane ciepło pokrywa zapotrzebowanie ponad 60 proc. mieszkańców Kielc.

W 2019 roku PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach otrzymała tytuł "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE