ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła po raz kolejny nagrodzona Dźwigaczem Kultury przez Krakowskie Biuro Festiwalowe
26.02.2020r. 15:47

Dźwigacze Kultury są symbolem tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. Nagrody w tym roku zostały wręczone po raz ósmy na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Podczas uroczystej gali zorganizowanej 24 lutego 2020 r w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, PGE Energia Ciepła Odział Elektrociepłownia w Krakowie została uhonorowana "Dźwigaczem kultury". Wyróżnienie z rąk Izabeli Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, odebrał Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni.

- PGE Energia Ciepła jako partner miast i regionów, angażuje się w życie lokalnych społeczności. W Krakowie - kolebce życia kulturalnego - nasza elektrociepłownia od wielu lat angażuje się w szereg projektów. W ubiegłym roku współpracowaliśmy m.in. z Krakowskim Biurem Festiwalowym przy organizacji dwóch inicjatyw dotyczących Nowej Huty. Dzielnica ta obchodziła wtedy swój jubileusz, a pięćdziesiąt lat temu po raz pierwszy z ciepła płynącego z krakowskiej elektrociepłowni skorzystali mieszkańcy tej dzielnicy - powiedział Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

- Kultura zasługuje więc na finansowanie nie tylko ze środków publicznych, ale także prywatnych. To dlatego od lat budujemy i utrzymujemy relacje z lokalnymi firmami, przedsiębiorstwami działającymi ogólnopolsko, jak i globalnymi markami. Razem z nimi tworzymy dla mieszkańców oraz turystów ofertę kulturalną Krakowa - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Pierwszym z projektów objętych mecenatem przez PGE Energia Ciepła jest cykl filmów 70 głosów na 70-lecie Nowej Huty, podczas którego przeprowadzono dziesiątki spotkań z nowohucianami o historii i teraźniejszości najmłodszej dzielnicy Krakowa. Efektem projektu jest 70 krótkich filmów adresowanych do nowohucian, mieszkańców pozostałych dzielnic, ale też wszystkich zainteresowanych losami "młodszej siostry Krakowa".

Drugim projektem był Punkt Infokraków - Zgody 7 - miejsce spotkań. Jest to nowa koncepcja punktu informacji miejskiej. Z jednej strony jest to miejsce, w którym można zasięgnąć informacji na temat wydarzeń, które dzieją są w Krakowie, a z drugiej znajduje się tam przestrzeń otwarta, m.in.: dla młodzieży, rodziców z dziećmi, osób starszych, niepełnosprawnych - współtworzona przez mieszkańców. W ubiegłym roku PGE Energia Ciepła objęła to miejsce mecenatem.

Podczas Gali wręczono również wyróżnienie Ambasadora Dźwigaczy Kultury. Otrzymała go Cafe NOWA Księgarnia za skupianie wokół Zgody 7 społeczności Nowej Huty, a także za wypracowanie nowej jakości relacji z lokalnym biznesem i współpracę z PGE Energia Ciepła - Mecenasem Punktu Zgody 7.

"Dźwigacz Kultury" jest wyróżnieniem przyznawanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, nawiązuje symbolicznie do pierwszego kręgu kręgosłupa - dźwigającego czaszkę i umożliwiającego ruchy głowy - a także do mitycznego Atlasa. Jest symbolem współpracy w skali Krakowa i Polski - w środowiskach kultury i sztuki, biznesu i mediów. W tym roku artystyczna wizja Atlasa powstała w duchu upcyklingu: obiekt na fotografii autorstwa Alicji Wróblewskiej został wykonany w całości z odzyskanego plastiku.

PGE Energia Ciepła wspiera kulturę w Polsce. Wśród filharmonii objętych mecenatem jest również Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie. W ubiegłym roku spółka była m.in. partnerem Krakowskiego Festiwalu Filmowego - najstarszego w Polsce i jednego z najstarszych na świecie festiwali filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych. PGE Energia Ciepła rozpoczęła także współpracę z Muzeum Inżynierii Miejskiej przy projekcie związanym z wprowadzeniem nowej formy zajęć edukacyjnych dla dzieci i objęła mecenatem Strefę Kreatywności w Muzeum.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE