ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BM mBanku obniżył cenę docelową akcji CEZ
26.02.2020r. 16:55

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 20 lutego, obniżyli cenę docelową akcji CEZ do 592,91 CZK z 597,8 CZK wcześniej, utrzymując rekomendację "kupuj".

W ocenie analityków, CEZ powinien w 2020 r. kontynuować wzrost EBITDA za sprawą wyższych zabezpieczonych cen energii oraz zwiększonych wolumenów w generacji.

"W 2021 roku ten trend zostanie zaburzony przez oczekiwany spadek WACC w dystrybucji, wyłączenie mocy węglowych oraz niższy CDS (rosnące koszty CO2). Częściowo będzie to kompensowane przez zapowiadany rozwój obszaru ESCO, który wg naszych założeń w 2025 roku może dokładać już nawet 3,6 mld CZK na linii EBITDA. Dodatkowym katalizatorem, którego nie uwzględniamy w modelu mogą być wyższa produkcja w elektrowniach atomowych i rozbudowa floty PV, a także zapowiadane inicjatywy efektywnościowe" - napisano w rekomendacji.

Autorzy raportu zakładają średnie nakłady inwestycyjne CEZ w najbliższych pięciu latach na poziomie 34 mld CZK rocznie (od 2022 roku 15 proc. powyżej oficjalnego planu zarządu).
"W zestawieniu z mocnymi wynikami na linii EBITDA, taki scenariusz wciąż implikuje średni FCF/EV yield na poziomie 5 proc. Oznacza to, że w średnim terminie spółka utrzyma bilansową zdolność do realizacji szczodrej polityki dywidendowej" - dodano.

Analitycy oceniają, że oferowana stopa dywidendy znacznie przewyższa średnią dla indeksu Stoxx Utilities oraz stopę wolną od ryzyka i nie widzą oni w średnim terminie zagrożeń dla utrzymania polityki w tym zakresie.

"Głównymi "zarzutami" rynkowymi wobec CEZ są wciąż duży udział węgla, mała ekspozycja na OZE i projekt atomowy. Tymczasem zwracamy uwagę, że spółka zaadresowała już temat dekarbonizacji floty (do 2030 roku spadek generacji węglowej z 41 proc. poniżej 30 proc., przy zamknięciu połowy mocy), dystrybucja i obrót generują ponad 40 proc. EBITDA, a obszar OZE może zyskać drugie życie na fali środków funduszu modernizacyjnego. Dodatkowo rentowność koncernu jest dodatnio skorelowana z notowaniami CO2" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE