ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Biełnaftachim: kupiliśmy w Azerbejdżanie dwa tankowce ropy
26.02.2020r. 17:35

Białoruś otrzyma w marcu z Azerbejdżanu dwa tankowce ropy naftowej - poinformował w środę państwowy białoruski koncern Biełnaftachim. Surowiec dotrze na Białoruś przez Ukrainę.

Według Biełnaftachimu "potwierdzono umowę z azerską firmą na dostawę dwóch tankowców ze 160 tys. ton ropy. Chodzi o dostawę w marcu z kierunku południowego, rurociągiem Odessa-Brody".

"Teraz trwają prace przy zakupie alternatywnej ropy przy wykorzystaniu trasy południowej od strony Ukrainy. Wykorzystana będzie infrastruktura - rurociąg naftowy Odessa-Brody, jako najbardziej ekonomiczny, najszybszy i najbardziej niezawodny środek transportu" - powiedział wiceszef koncernu Biełnaftachim Uładzimir Sizau.

Wcześniej ambasador Ukrainy na Białorusi Ihor Kyzym oznajmił, że Ukraina gotowa jest rozpocząć przesył ropy dla białoruskich rafinerii rurociągiem Odessa-Brody. Dodał, że możliwe są też dostawy ropy transportem kolejowym.
Białoruś kupiła także 160 tys. ton ropy, którą otrzyma przez terytorium Litwy. Jest to rosyjska ropa nabyta na rynku bez marży dla producentów. Surowiec ma dotrzeć do litewskiego portu w Kłajpedzie w marcu. Następnie koleją zostanie przetransportowany na Białoruś.

Białoruś i Rosja od 1 stycznia nie mają podpisanych kontraktów na dostawy surowca dla Mińska. Białoruś uważa, że cena zawierająca marżę dla rosyjskich firm naftowych jest za wysoka. Mińsk umawia się na niewielkie dostawy z pomniejszymi dostawcami rosyjskimi i poszukuje alternatywnych źródeł surowca. Dwie białoruskie rafinerie naftowe działają na minimalnych mocach z powodu braku odpowiedniej ilości surowca.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE