ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Zielona energia dla klientów Taurona
27.02.2020r. 12:02

Ekoenergia pochodząca z elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych to Zielony Zwrot Taurona dla klientów. Z oferty Prąd EKO mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy oprócz certyfikatu pochodzenia, zyskają 10 proc. rabatu na energię oraz 50 zł zwrotu za prąd.

- Zielony Zwrot Taurona to całe spektrum rozwiązań wychodzących naprzeciw ekologicznym oczekiwaniom naszych klientów - tłumaczy Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - Chcemy, by nasze propozycje stanowiły inspiracje do indywidualnych zielonych zwrotów w każdym domu. Potwierdzeniem dobrego dopasowania naszej oferty do współczesnych trendów jest to, że z różnych ekologicznych produktów Taurona skorzystało już 100 tysięcy klientów indywidualnych - dodaje prezes Taurona.

Każdy klient, który skorzysta z oferty Prąd EKO, dostanie certyfikat pochodzenia energii wystawiony przez TÜV SÜD Polska (niezależny podmiot certyfikujący), a faktury będzie otrzymywał w formie elektronicznej.

Najnowsza propozycja Taurona skierowana jest do wszystkich gospodarstw domowych, bez względu na ilość zużywanej energii oraz sposób rozliczeń. Mogą z niej skorzystać zarówno te osoby, które mają stałą cenę energii w ciągu doby, jak i te, które rozliczane są w dwóch lub trzech strefach czasowych.

Klienci Taurona mogą wybrać ofertę na dwa lub trzy lata, a rabat będzie trwał również wtedy, gdy ceny w taryfie ulegną zmianie. Dodatkowo klienci, którzy wybiorą Prąd EKO za pośrednictwem platformy obsługowej Mój Tauron, otrzymają 50 zł zwrotu za prąd.

- Klienci często pytają, czy kupiona przez nich zielona energia naprawdę wytworzona jest z odnawialnych źródłach. Oczywiście, że tak. Gwarancją pochodzenia tej energii jest certyfikat oraz prowadzony przez Towarową Giełdę Energii rejestr zakupów dokonywanych m.in. przez Tauron - podkreśla Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż. - Trzeba jednak pamiętać, że oznaczanie zielonej energii odbywa się w tzw. przepływie handlowym, czyli w procesie jej kupna i sprzedaży. W praktyce oznacza to, że prąd wprowadzony do sieci energetycznej, np. przez elektrownię wodną, płynie zgodnie z regułami fizyki, czyli bilansuje zapotrzebowanie wszystkich punktów odbioru, natomiast klienci korzystający z naszego produktu w gospodarstwie domowym faktycznie "zamawiają pracę" ekologicznego źródła energii - wyjaśnia Rafał Soja.

Szczegóły oferty Prąd EKO dostępne są w portalu Mój TAURON, na stronie internetowej www.tauron.pl, w każdym punkcie obsługi klienta oraz pod numerem telefonu 555 444 555.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE