ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA szykuje kolejne sankcje wobec Rosji
27.02.2020r. 15:13

Amerykanie planują wprowadzić sankcje na kolejną spółkę-córkę rosyjskiego Rosnieftu za handel wenezuelską ropą - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według źródeł S&P Platts, Departament Stanu ma zamiar nałożyć sankcje na drugą firmę traderską powiązaną z rosyjskim Rosnieftem.

Jest to spowodowane próbą omijania amerykańskich sankcji na wenezuelski koncern PDVSA przy wykorzystaniu spółek zależnych Rosnieftu.

TNK Trading z siedzibą w Szwajcarii do połowy lutego nabył od wenezuelskiej PDVSA ponad 14,3 mln baryłek ropy. W całym 2019 roku zakupy wenezuelskiej ropy nie przekroczyły pięciu milionów baryłek. Dla porównania Rasnieft Trading, na który Departament Stanu nałożył sankcje 18 lutego, zakupił w styczniu i lutym ok. 1,9 mln baryłek ropy. W drugiej połowie 2019 roku, zakupy Rosnieft Trading odpowiadały za 70 procent całego importu ropy naftowej z Wenezueli.

Spadek udziału Rosnieft Trading w handlu wenezuelską ropą i wzrost drugiej firmy traderskiej TNK Trading jest związany z przeniesieniem części zobowiązań na tę drugą spółkę przez Rosjan, którzy przygotowywali się na ewentualność wprowadzenia amerykańskich sankcji.
Amerykanie dali 90 dni klientom firmy Rosnieft Trading na zerwanie z nią jakichkolwiek relacji handlowych.

Analitycy szacują, że w wyniku sankcji wenezuelskie dzienne wydobycie ropy w lutym spadnie do ok. 550 tys. baryłek, z 820 tys. baryłek w styczniu.

Chińskie rafinerie pozyskają około 300 baryłek dziennie, kubańskie 50 tys., a ok 100 tys. zostanie sprzedanych Rosnieftowi. Pozostała część zostanie przerobiona w krajowych rafineriach - czytamy w BiznesAlert.pl.
S&P Platts , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE