ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dwóch kandydatów na stanowisko wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. handlu
27.02.2020r. 19:26

Dwóch kandydatów ubiega się o stanowisko wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ds. handlu - poinformowała PAP przewodnicząca rady nadzorczej spółki prof. Halina Buk. Rozmowy kwalifikacyjne, po których rada ma zdecydować o wyborze wiceprezesa, zaplanowano na 5 marca.

W czwartek minął termin zgłaszania kandydatów w ogłoszonym 12 lutego postępowaniu kwalifikacyjnym, mającym wyłonić nowego członka zarządu JSW, odpowiedzialnego za sprawy handlowe. Zastąpi on odwołanego w lutym ze stanowiska Rafała Pasiekę.

Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 5 marca w siedzibie spółki w Jastrzębiu-Zdroju. O wyborze wiceprezesa zdecyduje rada, której przewodniczy ekonomistka prof. Halina Buk.

12 lutego br. rada nadzorcza JSW odwołała ze stanowiska wiceprezesa JSW ds. handlu Rafała Pasiekę, nie ogłaszając publicznie przyczyn takiej decyzji.
W tym samym dniu rozstrzygnięto konkurs na stanowisko wiceprezesa JSW ds. rozwoju, którym został Tomasz Duda, związany wcześniej m.in. z Polską Grupą Górniczą i spółką Tauron Wydobycie. O funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój spółki ubiegało się pięciu kandydatów.

Na powołanie dwóch nowych wiceprezesów - ds. sprzedaży oraz ds. strategii i nadzoru właścicielskiego - czeka obecnie, podobnie jak JSW, także inna spółka węglowa - Polska Grupa Górnicza. Termin zgłaszania kandydatów w konkursach na oba stanowiska minął 4 lutego, a rozmowy kwalifikacyjne odbyły się 17-19 lutego. Decyzja o wyborze wiceprezesów ma zapaść w najbliższym czasie. Według nieoficjalnych informacji o dwa stanowiska ubiegało się 10 osób. O wyborze zdecyduje rada, której przewodniczy ekonomista prof. Jan Wojtyła.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE