ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kurtyka: chcemy, aby energia jądrowa była ważnym komponentem polskiego miksu energetycznego
28.02.2020r. 08:51

Współpraca w obszarze energetyki jądrowej, gazu oraz innowacji w sektorze energetycznym to główne tematy rozmów ministra klimatu Michała Kurtyki z przedstawicielami amerykańskiego departamentu energii. Jak zaznacza minister budowa elektrowni jądrowej w Polsce pozwoli ograniczyć krajową emisję gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza z sektora energii oraz zapewni stabilność dostaw i bezpieczeństwo energetyczne.

Podczas trzeciego dialogu strategicznego Polska-USA, w którym udział wziął sekretarz energii Stanów Zjednoczonych Dan Brouillette, ministrowie potwierdzili zaawansowaną współpracę w dziedzinie energii jądrowej między Polską i USA.

""Chcemy, aby energia jądrowa, jako zeroemisyjne źródło energii, była ważnym komponentem polskiego miksu energetycznego w kontekście wyzwań związanych z celami polityki energetyczno-klimatycznej UE"" - powiedział minister Kurtyka.

Zdaniem ministra klimatu realizacja elektrowni jądrowej w Polsce pozwoli ograniczyć krajową emisję gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza z sektora energii oraz zapewni stabilność dostaw i bezpieczeństwo energetyczne.

Jak zaznaczył Michał Kurtyka, minister klimatu, Polska liczy na udział USA w realizacji programu polskiej energetyki jądrowej.
""Jesteśmy zainteresowani także pogłębieniem bilateralnej współpracy w obszarze energetyki jądrowej pomiędzy firmami z Polski i USA"" - poinformował.

Podczas dyskusji Michał Kurtyka, przypomniał też, że aby uniezależnić się od niekorzystnych warunków dostaw gazu ziemnego, polski rząd konsekwentnie realizuje politykę zwiększania niezależności energetycznej poprzez dywersyfikację źródeł, kierunków i dostawców gazu ziemnego.

W trakcie polsko-amerykańskiego dialogu strategicznego ds. energii minister Kurtyka podkreślił, że USA są dla naszego kraju głównym partnerem nie tylko w kwestii konwencjonalnych zasobów, ale także przyszłych źródeł energii.

""Kontynuacja polsko-amerykańskiego dialogu jest dla nas bardzo ważna. Pozwala nam na wymianę wzajemnych doświadczeń i wiedzy. Dzięki temu możemy zastanowić się, jakiego typu źródła chcielibyśmy budować w Polsce, by odpowiadać na wyzwania związane z ograniczaniem emisyjności naszego miksu"" - zauważył.
MK , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 8 )


Autor: KR 28.02.2020r. 09:19
No chcemy, chcemy i... ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Choczewo 28.02.2020r. 10:32
Panie ministrze, to "pańskie chcemy" to w czyim imieniu ?, bo nie w imieniu podatnika !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 28.02.2020r. 11:49
A gdzie samochody elektryczne?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 28.02.2020r. 12:32
Warto wybudować zakład panelii fotowoltanicznych. Prąd z fotowoltaniki można wykorzystać do gospodarstw domowych a)... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 28.02.2020r. 13:22
Proponujemy, aby Pan minister przeczytał opracowanie Naszego eksperta... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr von Wrocek 29.02.2020r. 08:51
I tak od 10 lat - ile już wydano kasy?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 02.03.2020r. 14:31
a czym za to zapłacimy?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fizyczny 02.03.2020r. 14:33
czy mowa o efektorach jądrowych do F35?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE