ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Biełneftechim jest gotowy do rozmów z PERN na temat dostaw ropy
28.02.2020r. 17:42

Białoruski koncern Biełneftechim jest gotowy do negocjacji z polskim operatorem systemu przesyłowego Przyjaźń PERN na temat rewersowego sprawdzania ropy - informuję agencja BelTA, na którą powołuje się BiznesAlert.pl.

- Wcześniej rozmawialiśmy z PERN o możliwości przeprowadzenia rewersowych dostaw ropy. Wtedy jednak prawdopodobieństwo takich dostaw ocenialiśmy na 50 procent. Teraz dzięki decyzji PERN o modernizacji systemu po polskiej stronie, szanse na to znacznie wzrosły - powiedział rzecznik spółki Biełneftechim.

Rzecznik zaznaczył, że ta droga sprowadzania ropy na Białoruś będzie znacznie tańsza niż np. usługi kolei.
Już wcześniej pojawiały się informacje o rozmowach prowadzonych pomiędzy PERN a operatorem białoruskiego odcinka Przyjaźń Gomeltransnieft. Na przeszkodzie stały jednak aspekty techniczne, które nie pozwalają na jednoczesny przesył ropy w obu kierunkach. Dzięki inwestycji, która ma na celu pozwolić na odwrotny kierunek przesyłu ropy pomiędzy bazami PERN, może to otworzyć możliwości przesyłu ropy w kierunku białoruskim.
BelTA , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE