ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE wydłużyła termin rozpatrzenia wniosku w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem
28.02.2020r. 18:07

Komisja Europejska wydłużyła do 30 czerwca 2020 roku, termin na rozpatrzenie wniosku PKN Orlen w sprawie planowanego połączenia z Grupą Lotos - poinformowała Komisja na stronie internetowej.

W połowie lutego wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin informował, że PKN Orlen w ramach rozmów o uzyskaniu zgody na połączenie z Grupą Lotos, przedstawił Komisji Europejskiej kolejne propozycje uniknięcia zarzutów o pozycję monopolistyczną.

Pod koniec września 2019 r. PKN Orlen i Komisja Europejska zdecydowały się na zastosowanie procedury "stop the clock" ("zatrzymania zegara") w negocjacjach dotyczących zgody na przejęcie przez płocki koncern Grupy Lotos.

PKN Orlen tłumaczył, że procedura "stop the clock" jest standardowo wykorzystywana przez Komisję Europejską w pogłębionej fazie analiz, szczególnie w przypadku skomplikowanych procesów przejęć kapitałowych.

Komisja Europejska miała teoretycznie czas do 22 stycznia 2020 roku na wydanie decyzji w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem. Termin ten został jednak wydłużony o czas, w którym zastosowano procedurę "stop the clock".
Na początku sierpnia Komisja Europejska rozpoczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie planowanego przejęcia Lotosu przez PKN Orlen, aby ustalić, czy potwierdzą się wstępnie stwierdzone problemy w zakresie konkurencji.

PKN Orlen, Grupa Lotos i Skarb Państwa podpisały porozumienie dotyczące realizacji transakcji zakupu akcji Lotosu przez PKN Orlen od Skarbu Państwa. Porozumienie wygasa z dniem złożenia zapisów na akcje Lotosu lub z dniem 30 czerwca 2020 r.

Po zgodzie KE na fuzję w pierwszym etapie odbędzie się odkup przez Orlen prawie 33 proc. akcji Lotosu od Skarbu Państwa. W drugim kroku ma nastąpić wezwanie do progu 66 proc. akcji.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Uważny 02.03.2020r. 07:38
Taaak, trzeba się dobrze zastanowić w Brukseli czy Orlen po ogłoszonych fuzjach nie urośnie za bardzo.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Obserwator 02.03.2020r. 09:47
No cóż, nie pomagają nam, a spowalniają jak tylko się da. A tak podobno zależy UE na rozwoju gospodarki, ale tylko za... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Mario 02.03.2020r. 11:06
W przypadku fuzji firm Niemieckich sprawy idą szybko a tu trzeba opóźniać bo sąsiedzi boją się rozwoju gospodarczego... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE