ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW zdecydowała o rozwiązaniu w całości odpisu dla CGU Koksownia Radlin w wysokości 189,8 mln zł
28.02.2020r. 18:41

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydował o rozwiązaniu w całości odpisu utworzonego w 2015 roku dla CGU Koksownia Radlin w wysokości 189,8 mln zł - podała spółka w komunikacie. Rozwiązanie odpisu ma powiększyć wynik operacyjny JSW KOKS oraz grupy kapitałowej JSW, ale nie wpłynie na sytuację płynnościową.

JSW podała, że zakończone zostały analizy głównych przesłanek świadczących o możliwości utraty wartości bilansowej aktywów w segmencie Koks, a wyniki przeprowadzonego testu wskazują na ustanie przesłanek, dla których strata z tytułu utraty wartości była ujęta w poprzednich okresach.

"W związku ze zmianą niektórych parametrów techniczno-ekonomicznych, stanowiących przesłanki do ujęcia w latach wcześniejszych odpisów aktualizujących wartość majątku trwałego spółki JSW KOKS SA w odniesieniu do ośrodka wypracowującego środki pieniężne ("CGU") Koksownia Radlin, zidentyfikowano prawdopodobieństwo aktualizacji wysokości ujętych odpisów" - napisano.
Jak podano, w zakresie parametrów technicznych zmianie uległa planowana struktura produkcji Koksowni Radlin, będąca m.in. efektem podjętych działań modernizacyjnych, pozwalająca na ustabilizowanie parametrów i mocy produkcyjnych.

"Decyzja o rozwiązaniu odpisu została podjęta z uwagi na możliwości generowania przez Koksownię Radlin w długim okresie czasu zdyskontowanych przepływów pieniężnych znacznie przewyższających wartość odzyskiwalną majątku" - dodano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE