ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Plany sportowe PKN Orlen w 2020
02.03.2020r. 20:56

PKN Orlen konsekwentnie wzmacnia rozpoznawalność marki poprzez inwestując w sport. W tym roku Orlen Team powiększył się o wielu utytułowanych sportowców, którzy rywalizować będą na krajowych i międzynarodowych arenach. Zawodnicy przedstawili swoje plany na zbliżający się sezon i pojazdy, w których będą walczyć o zwycięstwo.

Polska gospodarka rozwija się w dobrym tempie. Dzięki temu polskie firmy osiągając zyski mogą inwestować w rozwój polskiego sportu. Dobrym przykładem jest PKN Orlen, który osiąga bardzo dobre wyniki finansowe i jednocześnie aktywnie promuje polską markę na arenie międzynarodowej poprzez sponsoring sportowy. Jestem dumny, że m.in. dzięki zawodnikom wspieranym przez PKN Orlen, Polska ma silną pozycję na sportowej mapie świata. Życzę im kolejnych sukcesów - powiedział Andrzej Duda, Prezydent RP.

PKN Orlen jest niezmiennie postrzegany jako najaktywniejszy sponsor wydarzeń sportowych. To wynik naszych przemyślanych działań i umiejętnego łączenia biznesu ze wsparciem polskich sportowców. Dobra kondycja finansowa koncernu, również w segmencie detalicznym, pozwala nam inwestować w zwiększanie świadomości na temat marki Orlen, m.in. poprzez sponsoring sportu. Sport ma fundamentalny wpływ na wizerunek całego kraju - Formuła 1, DTM, Igrzyska Olimpijskie to wydarzenia oglądane przez miliardy ludzi na całym świecie. Produkty Grupy Orlen trafiają do ponad 100 krajów na 6 kontynentach, a 60 proc. przychodów jest generowanych poza granicami kraju. Dlatego dążymy do wzmacniania rozpoznawalności naszej marki na świecie. - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Orlen Team wspiera 21 zawodników z Polski, Czech i Niemiec. Startują oni w kartingu, Formule 1, rajdach terenowych, wyścigach samochodowych, żużlu, zawodach motoparalotniarskich, pokazach lotniczych oraz F1 H2O. PKN Orlen jest też sponsorem strategicznym polskich serii kartingowych oraz wspiera 30 najbardziej utalentowanych zawodników tej dyscypliny w wieku od 6 do 18 lat.

W konferencji zorganizowanej w Warszawskiej siedzibie spółki udział wzięło kilkudziesięciu zawodników wspieranych przez PKN Orlen, wśród nich m.in. kierowca Formuły 1 i DTM Robert Kubica, zdobywca Pucharu Świata w rajdach terenowych - Jakub Przygoński, zawodnik F1H2O Bartłomiej Marszałek, piloci Grupy Żelazny, mistrz świata w żużlu Bartosz Zmarzlik, przedstawiciele reprezentacji Polski mężczyzn w siatkówce, zdobywcy Pucharu Polski w koszykówce - zawodnicy ANWIL Włocławek, zawodnicy Orlen Wisła Płock i piłkarze z Wisły Płock.

Bartosz Zmarzlik jest reprezentantem Polski na żużlu oraz indywidualnym Mistrzem Świata z 2019 roku. W swojej karierze dwukrotnie zdobył drużynowe mistrzostwo świata (2016, 2017), był też indywidualnym (2015) i drużynowym Mistrzem Świata juniorów (2012, 2014, 2015 i 2016). Jest zawodnikiem m.in. Stali Gorzów Wielkopolski.

Bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować Orlen Team w Polsce i na arenie międzynarodowej oraz dalej rozwijać się dzięki wsparciu koncernu. Mam nadzieję, że wspólnie wiele osiągniemy, a kibice jak najczęściej po moich startach będą mogli słuchać Mazurka Dąbrowskiego. Miałem już okazję do rozmów z innymi zawodnikami Orlen Team, m.in. z Robertem Kubicą i Kubą Przygońskim, z którymi złapałem świetny kontakt - powiedział Bartosz Zmarzlik, mistrz świata w żużlu.

Podczas konferencji zaprezentowano wybrane samochody, motocykle i quady, z których podczas startów będą w tym roku korzystać zawodnicy Orlen Team. Odsłonięto m.in. BMW M4 DTM w malowaniu ORLEN, w którym Robert Kubica w tym roku będzie reprezentował Orlen Team ART w serii DTM.W tym sezonie będę łączył reprezentowanie Orlen Team w bardzo wymagającej serii DTM w Orlen Team ART z rolą kierowcy rezerwowego Alfa Romeo Racing Orlen. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z harmonogramem, jesteśmy po testach Formuły 1 w Barcelonie, przed nami początek sezonu w Australii, a potem testy DTM. Moim celem zawsze była rywalizacja na najwyższym poziomie, a moja praca w obu zespołach daje mi taką możliwość - powiedział Robert Kubica, pierwszy polski kierowca startujący w Formule 1.

Obok BMW M4 DTM zespołu Orlen Team ART podczas konferencji zaprezentowano m.in. bolid Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen, samochód driftowy Kuby Przygońskiego, Ford Raptor Martina Prokopa z tegorocznego Rajdu Dakar, samochody rajdowe Miko Marczyka i Kacpra Wróblewskiego i bolid F1H2O Bartłomieja Marszałka.

To dla mnie olbrzymie wyróżnienie, czuję dumę widząc te wszystkie pojazdy, w których startują polscy sportowcy. Dziękuję Danielowi Obajtkowi, który konsekwentnie wspiera polski sport. Mam nadzieję, że każda z maszyn, które dzisiaj zobaczyliśmy będzie na jak najwyższych miejscach w zawodach na całym świecie. Chcę ciężko pracować i rozwijać się, żeby osiągać jak najlepsze wyniki - powiedział Bartłomiej Marszałek, pierwszy w historii Polak startujący w wodnej Formule 1.

- W tym roku czeka nas wiele zmian, a tą najważniejszą jest współpraca z PKN Orlen. Jesteśmy najdłużej działającą grupą na polskim niebie, mamy na swoim koncie efektowne pokazy, myślę że dzięki wsparciu koncernu będziemy mogli wnieść nasze umiejętności na jeszcze wyższy poziom, dając widzom i kibicom wiele emocji - mówi Wojciech Krupa z Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny.

Wszystkie pojazdy kibice sportów motorowych mogą oglądać do piątku, 6 marca br., w lobby budynku Senator przy ul. Bielańskiej 12 w Warszawie.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE