ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energetycy i leśnicy wspólnie dbają o bezpieczeństwo energetyczne
06.03.2020r. 21:43

Przedstawiciele Energi Operatora spotkali się z przedstawicielami Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych ze Szczecinka, Piły, Gdańska i 45 podległych im nadleśnictw. Cel: poprawa współpracy w zakresie działań prewencyjnych podnoszących bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii elektrycznej.

"Infrastruktura energetyczna jest obecna również w przestrzeni leśnej, dlatego bardzo ważna jest współpraca służb leśnych i energetycznych na naszym wspólnym terenie" - mówi Wojciech Osuch, naczelnik Wydziału Ochrony Lasów z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. - "Wśród wielu naszych obowiązków jest również bezpieczeństwo pożarowe lasów. Posiadamy wiele narzędzi i sposobów monitorowania tego ryzyka w lesie. Dzięki ułatwionemu kontaktowi z energetykami, możliwe będzie szybsze i bezpieczniejsze podjęcie akcji gaśniczej. Czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych pracowników patrolujących i pracujących w terenie, ale też dostrzegamy naszą rolę w dbaniu o komfort dostaw energii dla odbiorców.'Spotkanie odbyło się w Orzechowie k. Ustki. Pracownicy Energi Operatora zapoznali leśników m.in. najważniejszymi aspektami prowadzenia bezpiecznych działań w pobliżu urządzeń elektroenergetycznych, działalności eksploatacyjnej oraz procesem lokalizacji zdarzeń awaryjnych i postępowania usprawniającego usuwanie skutków awarii. Zaprezentowany został także program kablowania linii na obszarze terenów leśnych i prace w technologii PPN, włącznie z prezentacją specjalistycznego sprzętu.

Spotkania z leśnikami weszły do grona dobrych praktyk współpracy. Wcześniej odbyło się także spotkanie w Płocku. Zarówno spotkanie w Płocku, jak i Koszalinie pokazały, że przy wielu zadaniach energetycy i leśnicy mogą sobie wzajemnie pomagać.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE