ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nowoczesny sprzęt AGD ufundowany przez grupę Energa trafił do legnickich domów dziecka
09.03.2020r. 11:58

Legnica nagrodzona za najpiękniejsze świąteczne iluminacje na Dolnym Śląsku w ramach konkursu "Świeć się z Energą". Dziewiętnaście energooszczędnych urządzeń AGD trafiło do instytucji pomocowych działających na terenie miasta.

W 11. edycji plebiscytu na najładniejsze świetlne świąteczne iluminacje organizowanym przez Grupę Energa, Legnica znalazła się w grupie 16 wyróżnionych miejscowości. Nagrody w postaci sprzętu AGD trafiły do instytucji pomocowych działających na terenie miasta takich jak świetlica terapeutyczna, rodzinny dom dziecka czy Centrum Opiekuńczo - Wychowawcze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze należy do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety Prowincji Wrocławskiej i obejmuje dwa domy, w których zamieszkuje 28 wychowanków. W Domu Dziecka pw. Matki Boskiej Częstochowskiej przebywają dzieci, co do których istnieje prawdopodobieństwo powrotu do domu rodzinnego, przysposobienia lub zawiązania dla nich rodziny zastępczej. Natomiast w Domu Dziecka pw. bł. Matki Marii Luizy Merkert mieszkają dzieci starsze, które przygotowują się już do usamodzielnienia.

"Legniczanie udowodnili, że potrafią i chcą pomagać. Dzięki ich wielkiej mobilizacji możemy cieszyć się z wygranej, a potrzebujący z naszego miasta z energooszczędnego sprzętu AGD" - mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. - "Bardzo często tego typu urządzenia to wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić najbardziej potrzebujący. Dziękuję głosującym za zaangażowanie a Grupie Energa za zorganizowanie takiego konkursu" - dodaje.Przez 11 lat realizacji plebiscytu "Świeć się z Energą" pomoc trafiła już do ponad 200 instytucji pomocowych z całej Polski oraz setek rodzin indywidualnych. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia przekroczyła już 1 mln zł.

W województwie dolnośląskim Legnica tryumfowała aż 5-krotnie w latach: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2019. Podczas uroczystości przekazania sprzętu głos zabrała autorka koncepcji świątecznych iluminacji w Legnicy Henryka Zdziech, pracująca na stanowisku ogrodnika miejskiego:
"Wygrana w naszym województwie stanowi doskonały powód, by rozbudować formę i liczbę naszych świątecznych iluminacji. Tytuł "Świetlnej Stolicy Dolnego Śląska" zobowiązuje. Mam nadzieję, że za rok powalczymy o zwycięstwo w wielkim finale."Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE