ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGNiG Termika na Zgromadzeniu Związku Miast Polskich we Wrocławiu
10.03.2020r. 09:41

W dniach 5 - 6 marca br. we Wrocławiu odbyło się Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, w którym wzięło udział około 250 przedstawicieli miast, a także parlamentarzyści, samorządowcy, eksperci i dziennikarze.

II dzień obrad poświęcony był m.in. ochronie środowiska i klimatu. W gronie ekspertów znaleźli się także przedstawiciele PGNiG Termika - Prezes Zarządu Jarosław Głowacki oraz Dyrektor Departamentu Strategii, Planowani i Rozwoju Jacek Staszewski, którzy przedstawili Samorządowcom propozycję współpracy przy realizacji nowej linii biznesowej firmy pn. ENERGIA z odpadów, czyli Ciepłownictwo z służbie Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

- "Energia z odpadów to nowa linia biznesowa naszej spółki. Odzysk energetyczny to jedyna forma racjonalnej zagospodarowania odpadów resztkowych, nienadających się do recyklingu, a wg badań i danych, nowoczesne spalarnie nie generują smogu i chorób - powiedział prezes Jarosław Głowacki. Odpady są dzisiaj problemem, ale mogą się stać paliwem lokalnym, dostępnym przez 24 godziny na dobę - dodał.

PGNiG Termika poprzez swoje spółki, m.in. PGNiG Ternika Energia Rozproszona, współpracuje na różnych płaszczyznach z ponad sześćdziesięcioma samorządami na terenie Polski. Warto podkreślić, że obecność przedstawicieli PGNiG Termika, jako ekspertów z zakresu ciepłownictwa, energetyki czy też działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu na Zgromadzeniach Związku Miast Polskich, jest od roku 2019 stałym punktem tych obrad.
PGNiG Termika

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE