ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE: Środki od na walkę z koronawirusem już na kontach szpitali
23.03.2020r. 14:59

Na konta siedmiu szpitali, wskazanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, trafiły już środki przeznaczone przez PGE Polską Grupę Energetyczną na wsparcie działań związanych z walką z koronawirusem - poinformowała PGE.

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Zakład Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu, Wojewódzki Szpital w Białej Podlaskiej i Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie mają już na kontach pieniądze z darowizny, którą zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej przeznaczył na wsparcie walki z koronawirusem.

- W rekordowo szybkim tempie przekazaliśmy środki w formie darowizn na konta siedmiu szpitali w Polsce i już dzisiaj mogą one zostać wykorzystane na zakup m.in. sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji, testów diagnostycznych i aparatury do intensywnej terapii - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Wartość darowizny PGE to w sumie 5 mln zł, z czego do siedmiu szpitali w Polsce trafiło już łącznie 3,9 mln zł. PGE jest w kontakcie z Ministerstwem Aktywów Państwowych i ustala listę kolejnych szpitali, do których trafią środki.

Grupa PGE wpiera także Infolinię NFZ, która obsługuje nawet 10 tys. połączeń na dobę. Już ponad siedemdziesięciu Pracowników PGE zaangażowanych jest we wsparcie obsługi tych połączeń i udzielają oni wszelkich niezbędnych informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Praca wykonywana jest przez Pracowników, którzy zostali oddelegowani do pracy zdalnej i odbywa się w godzinach pracy oraz za pomocą telefonu służbowego. Wszyscy Pracownicy przeszli odpowiednie szkolenie.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Piotr von Wrocek 23.03.2020r. 14:32
A ile kasy poszło na Polską Fundację Narodową?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Tadek 24.03.2020r. 07:20
Ile kasy zostało wyrzuconych w błoto w Ostrołęce? Ile set mln???
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ecoman 24.03.2020r. 08:32
Ale po co? Przecież rząd ma nieprzebrane ilości gotówki!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Baca 24.03.2020r. 08:41
To tyle co dał Lewandowski-piłkarz
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE