ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjskie koncerny naftowe gotowe przywrócić dostawy ropy na Białoruś od kwietnia
23.03.2020r. 14:34

Rosyjskie koncerny naftowe są gotowe dostarczać ropę białoruskim rafineriom od pierwszego kwietnia - donosi cytowany przez BiznesAlert.pl Reuters.

Według źródeł agencji, Rosjanie są również skorzy do zwiększenia rabatu na ropę dla Białorusi z 12 do 15,7 dolarów za tonę. Rabat ten wynika z postępującego manewru podatkowego, który niekorzystnie odbija się na rentowności białoruskich rafinerii.

Nie wiadomo jakie będą możliwości przerobowe białoruskich zakładów w dalszej części bieżącego roku. Według komunikatu Biełnaftachim, muszą najpierw zostać przeprowadzone kalkulacje możliwości zakładów a następnie na podstawie tych danych oszacowane zostanie zapotrzebowanie na ropę. Dotychczas, zakłady pracują wykorzystując 50 procent mocy przerobowych.
Konflikt trwa od początku roku. Do tej pory, jedynie mniejsze spółki naftowe realizowały dostawy ropy z Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE