ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

List intencyjny ws. budowy instalacji do termicznego przekształcania odpadów
23.03.2020r. 15:44

Budimex wraz ze swoją spółką zależną FBSerwis zawarł m.in. z Ciechem list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie budowy instalacji do termicznego przekształcania odpadów - podał Budimex w komunikacie.

List intencyjny został podpisany ze spółkami Ciech, Ciech Soda Polska, EEW Energy from Waste, EEW Energy from Waste Polska oraz gminą Janikowo. Inwestycja ma polegać na budowie przez EEW, EEW Polska i FBSerwis instalacji do termicznego przekształcania odpadów na nieruchomości należącej do Ciech Soda Polska.

"Spodziewanym terminem uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń jest 2023 r. Przewidywane najwcześniejsze uruchomienie instalacji dotyczy końca 2025 roku" - podano w komunikacie.

Inwestycja ma być prowadzona i w całości finansowana przez spółkę celową powołaną przez EEW lub EEW Polska, potencjalnie z udziałem kapitałowym FBSerwis.

"Instalacja będzie zasilana odpadami kalorycznymi pochodzącymi od FBSerwis i spółek z Grupy FBSerwis, dostarczanymi na podstawie długoletniego kontraktu na dostawę odpadów-paliwa do instalacji" - podano w komunikacie.
Planowane moce przerobowe instalacji do termicznego przekształcania odpadów to 280 tys. ton odpadów na rok.

Budimex zakłada, że udział FBSerwis w inwestycji, w szczególności zawarcie długoterminowej umowy dostawy odpadów, będzie miało pozytywny wpływ na skonsolidowane wyniki finansowe FBSerwis oraz grupy Budimex poprzez zapewnienie stałego odbioru po stałej cenie frakcji kalorycznej odpadów z instalacji komunalnych.

Budimex zobowiązał się wspierać FBSerwis w przedsięwzięciu swoimi zasobami ludzkimi, technicznymi i finansowymi. Wyraził też zainteresowanie realizacją inwestycji w charakterze generalnego wykonawcy.

Zgodnie z treścią listu, gdy do 1 lutego 2021 roku instalacja nie zostanie uwzględniona na Ministerialnej Liście Instalacji, list ulega automatycznemu wygaśnięciu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE