ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA. Na stacjach benzynowych ceny najniższe od czterech lat
23.03.2020r. 16:10

Od 2016 roku na amerykańskich stacjach benzynowych nie było tak tanio. Uśredniona cena za galon benzyny (ok. 3,75 litrów) wynosi w poniedziałek 2,13 USD (ok. 9 zł); eksperci przewidują, że jeszcze spadnie.

Obecne ceny są o ponad 40 centów niższe niż w drugiej połowie marca 2019 roku.

W kilkunastu stanach za galon regularnej benzyny zapłacimy średnio mniej niż 2 USD - informuje Amerykańskie Stowarzyszenie Automobilowe (AAA). W Kentucky na jednej ze stacji - jak podaje Fox News - paliwo można było kupić nawet za 99 centów za galon, (czyli za ok. złotówkę i jedenaście groszy za litr).

Spadek cen związany jest głównie ze sporami między Arabią Saudyjską i Rosją i zmniejszonym popytem spowodowanym zbliżającą się recesją.
Nakaz pozostania w domach dotyczy obecnie ok. jednej trzeciej Amerykanów. Władze USA wzywają do ograniczenia podróży do niezbędnego minimum. Ulice amerykańskich miast są opustoszałe.

Eksperci przewidują, że do kwietnia i maja cena benzyny może w USA spaść jeszcze o kilkadziesiąt centów, nawet do poziomu 1,25 USD za galon.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE