ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prace nad elektrownią Hinkley Point C nie zostaną przerwane mimo restrykcji związanych z walką z epidemią koronawirusa
24.03.2020r. 12:20

Wielka Brytania wprowadza coraz poważniejsze restrykcje w ramach walki z epidemią koronawirusa. Pośrednio dotkną one też budowanej elektrowni jądrowej Hinkley Point C - czytamy w BiznesAlert.pl.

Robotnicy pracujący przy budowie elektrowni wartej 106 miliardów funtów zgłaszali obawy, że warunki ich pracy mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wielka Brytania nakazała zamknięcie restauracji, pubów i szkół, tymczasem na plac budowy pracownicy przyjeżdżają w nierzadko zatłoczonych autobusach.

EDF Energy, która jest odpowiedzialna za ten projekt, ogłosiła, że planuje podjąć "dodatkowe kroki" w celu ochrony zdrowia pracowników na miejscu. Firma poinformowała, że planuje przeprowadzić kontrolę temperatury ciała wszystkich pracowników wchodzących na teren budowy i zakazała uścisków dłoni. Uzgodniono również, że zapewnią dodatkowe autobusy, aby zmniejszyć o połowę liczbę osób podróżujących w każdym pojeździe, aby mogli oni usiąść co najmniej dwa metry od siebie.
Rząd Borisa Johnsona jest wciąż niechętny wprowadzaniu środków szczególnej ostrożności wobec branży budowlanej, ponieważ ta jest ważną gałęzią gospodarki. Według szacunków sam projekt Hinkley Point C będzie generował 200 milionów funtów zysków dla gospodarki południowo-zachodniej Anglii rocznie przez kontrakty z lokalnymi firmami - czytamy w BiznesAlert.pl.
The Guardian , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE