ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Renault tworzy największy w Europie system magazynowania energii oparty na akumulatorach EV
24.03.2020r. 12:54

W 2020 r. Grupa Renault zamierza ukończyć projekt "Advanced Battery Storage". Zakłada on utworzenie największego stacjonarnego systemu magazynowania energii, jaki kiedykolwiek powstał w Europie, z wykorzystaniem akumulatorów trakcyjnych samochodów elektrycznych.

System zgromadzi co najmniej 60 MWh energii i będzie dysponował mocą 70 MW. Zostanie rozmieszczony w wielu miejscach we Francji i w Niemczech. System zmagazynuje energię odpowiadającą rocznemu zużyciu ponad 5 000 gospodarstw domowych. Jak informuje Renault, realizacja projektu pomoże zachować odpowiednią częstotliwości napięcia w sieci elektroenergetycznej.

W ubiegłych latach francuski koncern zainstalował stacjonarne magazyny energii m.in. na wyspach Porto Santo i Belle-Île-en-Mer.
W 2018 r. władze portugalskiej wyspy Porto Santo oraz przedsiębiorstwo energetyczne EEM, Empresa de Electricidade da Madeira podjęły współpracę z Grupą Renault w celu stworzenia na wyspie inteligentnego ekosystemu elektrycznego w ramach programu "Smart Fossil Free Island". Opiera się on na samochodach elektrycznych, inteligentnym ładowaniu, ładowaniu odwracalnym oraz magazynowaniu energii przy wykorzystaniu regenerowanych akumulatory z EV Renault. Akumulatory spełniają istotną rolę w funkcjonowaniu lokalnej sieci elektrycznej: regulują i stabilizują napięcie sieci oraz gromadzą energię produkowaną przez regionalne elektrownie słoneczne i wiatrowe.

Na podobnych zasadach działa program FlexMob'ile na francuskiej wyspie Belle-Île-en-Mer. Baterie pochodzące z samochodów elektrycznych Renault mogą być wykorzystywane do magazynowania nadmiaru energii produkowanej w ciągu dnia przez panele fotowoltaiczne umieszczone na dachach budynków. Następnie zgromadzona energia służy do zasilania EV lub ogrzewania domów wypoczynkowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 26.03.2020r. 15:26
połączą wszystkie akumulatory w niesprzedanych samochodach na placach magazynowych...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE