ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chevron zapewnia, że posiada niezbędne środki, by przetrwać kryzys
24.03.2020r. 13:06

Chevron zapowiedział przedsięwzięcie szczególnych środków w związku z epidemią koronawirusa, która zmieniła sytuację na rynkach energetycznych. Koncern zapewnia, że posiada niezbędne środki, by przetrwać kryzys - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Uważamy, że Chevron ma na tyle dobrą pozycję, że sprosta nowej sytuacji na rynku. Biorąc pod uwagę spadek cen, podejmujemy działania mające na celu zachowanie gotówki i obniżamy produkcję krótkoterminową - powiedział prezes Chevrona Michael Wirth.

Firma zmniejsza swoje wytyczne na 2020 rok dotyczące kapitału organicznego i wydatków na poszukiwania o 20 procent do 16 mld dolarów. Koncern szacuje, że redukcje wystąpią w całym portfelu i są szacowane w następujący sposób:
- 2 miliardy dolarów w niekonwencjonalnych obszarach wydobywczych, głównie basenie permskim,
- 700 milionów dolarów na projekty wydobywcze i poszukiwawcze
- 500 mln dolarów w podstawowej działalności wydobywczej rozłożonej zasadniczo na aktywa w USA i na całym świecie
- 800 milionów dolarów na rynku niższego szczebla, chemikaliach i innych

Kapitał gotówkowy i wydatki na poszukiwania zmniejszą się o 3,3 miliarda dolarów do 10,5 miliarda dolarów w 2020 roku. Całkowity kapitał i wydatki na poszukiwania w drugiej połowie 2020 roku będą wynosić około 7 miliardów dolarów - Elastyczność naszego programu kapitałowego pozwala nam reagować na te nieoczekiwane warunki rynkowe, odraczając inwestycje krótkoterminowe i stymulując projekty, które nie są jeszcze w budowie. Jednocześnie koncentrujemy się na ukończeniu projektów, które rozpoczną pracę w przyszłych latach, przy jednoczesnym zachowaniu naszej zdolności do zwiększenia aktywności w krótkim cyklu w basenie permskim i innych obszarach, gdy ceny wzrosną - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Jay Johnson, wiceprezes Chevrona ds. wydobycia.
Chevron , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE