ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": Koncerny energetyczne trafią do ministra klimatu
25.03.2020r. 05:40

Na temat rozporządzeń premiera w sprawie szczegółowego zakresu działania ministerstw klimatu i aktywów państwowych - pisze "Rzeczpospolita".

Rozporządzenia związane są z wejściem w życie ustawy ze stycznia 2020 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta wprowadza m.in. dwa nowe działy administracji rządowej - aktywa państwowe oraz klimat. Zgodnie z nią Ministrowi Aktywów Państwowych powierzono dział administracji rządowej - aktywa państwowe, a Ministrowi Klimatu, obok działu klimat, także dział energia.

Jak odnotowuje "Rzeczpospolita", wejście życie rozporządzeń oznacza, że dział energia trafi do Ministerstwa Klimatu. Dziennik zwraca jednak uwagę, że wprowadzenie rozporządzeń w życie nie sprawi automatycznego przeniesienia na ministra klimatu nadzoru nad spółkami energetycznymi. "Rz" ustaliła w resorcie klimatu, że to wymaga też wydania odpowiedniego rozporządzenia.
Jak komentuje dziennik, docelowe przejście spółek energetycznych poda skrzydła resortu klimatu może oznaczać, że mocniej skręcimy w stronę zielonej transformacji.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: sarkazm 25.03.2020r. 08:36
Kolejny dowód na ukrywane przed opinią publiczną kapitulanctwo rządu polskiego wobec polityki klimatycznej Komisji... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ciekawy 25.03.2020r. 10:36
Z rozporządzeń nie wynika , że koncerny przejdą pod kontrolę Ministerstwa Klimatu ,tylko regulacje. Czyli będzie jak... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE