ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Equinor wprowadza plan oszczędnościowy
25.03.2020r. 08:14

Norweski koncern energetycznych w związku z drastycznym spadkiem cen ropy naftowej oraz pandemią koronawirusa ogłosił plan redukcji kosztów.

Ogłoszony w środę plan zakłada między innymi, że Equinor zmniejszy nakłady inwestycyjnych w 2020 r. z 10-11 mld USD do około 8,5 mld USD. Koncern planuje też ograniczenie w tym roku wydatki na działalność poszukiwawczą z około 1,4 mld USD do około 1 mld USD . Equinor chce również ciąć koszty operacyjne, o około 700 mln USD w porównaniu z pierwotnymi szacunkami.

W związku z obecną sytuacją Equinor wycofał się też z drugie etapu skupu akcji własnych.

Koncern podkreśla, że ostatnich latach mocno przeorganizował swoją działalności i zwraca uwagę, że w 2014 r potrzebował średniej ceny ropy na poziomie 100 USD za baryłkę, aby uzyskać neutralne przepływy środków pieniężnych. W obecnej sytuacji koncern zapewnia, że utrzyma neutralne przepływy przy średniej cenie ropy w wysokości ok. 25 USD za baryłkę przez pozostałą część roku.
Equinor w ostatnich latach deklarował zwiększanie zaangażowania w realizacje inwestycji w energię odnawialną, szczególnie w morską energetykę wiatrową. Koncern ma fazie rozwoju projekty offshore o łącznej mocy 2,8 GW i dotychczas planował, że do 2026 r. zwiększy w swoim portfelu aktywów moc tego typu źródeł do 4-6 GW. Equinor zapowiadał wydatki inwestycyjne na ten cel w latach 2020-2021 na poziomie 0,5-1 mld USD i 2-3 mld USD w latach 2022-2023. Póki co koncern nie sprecyzował jak plan zmniejszenia wydatków inwestycyjnych wpłynie na inwestycje w morskie farmy wiatrowe.

Przypominamy, że Equinor posiada wspólnie z Polenergią po 50 proc. udziałów w trzech projektach budowy farm wiatrowych u polskiego wybrzeża Bałtyku o łącznej mocy 3 GW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE