ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Serinus Energy poprawił wyniki w 2019 r.
25.03.2020r. 09:14

Serinus Energy odnotował w ubiegłym roku prawie trzykrotnie wyższe przychody ze sprzedaży ropy naftowej i gazu i grupiee udało się znacznie zmniejszyć stratę w porównaniu do 2018 roku.

Jak wynika z opublikowanych przez Serinus Energy wyników, przychody ze sprzedaży spółki w 2019 r. wzrosły niemal trzykrotnie - do poziomu 24,4 mln USD, wobec w 8,7 mln USD rok wcześniej. Jest to przede wszystkim efekt uruchomienia wydobycia w Rumunii, gdzie przychody za ubiegły rok wyniosły 15,2 mln USD, a rok wcześniej nie było ich wcale. W 2019 r. Serinus odnotował znaczny wzrost wydobycia w tym kraju w związku rozpoczęciem eksploatacji złoża Moftinu. Natomiast w Tunezji wznowiono wydobycie po okresie przestoju eksploatacji złoża Chouech. Przychody z działalności w Tunezji wzrosły z 8,7 mln USD w 2018 roku do 9,2 mln USD w roku ubiegłym.

Serinus odnotował w 2019 roku wzrost wydobycia dobowego do poziomu 1 389 boe/d z 352 boe/d w 2018 r.

Jednocześnie grupa odnotowała spadek średniej ceny sprzedaży wydobytych węglowodorów o 19,73 USD/boe, tj. do poziomu 48,12 USD/boe (w 2018 r. - 67,85 USD/boe). Jak tłumaczy Serinus Energy, wynika to przede wszystkim z przewagi sprzedaży gazu w sprzedaży ogółem grupy, co stanowi zmianę w stosunku do poprzedniego roku, kiedy grupa sprzedawał głównie ropę naftową.
Serinus wydał na inwestycje w 2019 roku 4,9 mln USD, wobec 10,8 mln USD rok wcześniej.

W ubiegły roku Serinus Energy wypracował wynik operacyjny na poziomie 4,5 mln USD, wobec 1,4 mln rok wcześniej. Grupa zakończyła rok stratą netto na poziomie 2,2 mln USD, wobec 4,9 mln rok wcześniej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE