ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Serinus szuka możliwości ograniczania wydatków, gdyby trudna sytuacja rynkowa się utrzymywała
25.03.2020r. 10:06

Serinus szuka możliwości ograniczania wydatków, w razie gdyby trudna sytuacja rynkowa miała się utrzymywać - poinformował Jeffrey Auld, prezes i dyrektor generalny Serinus Energy.

"Spadki cen surowców, będące wynikiem wojny cenowej pomiędzy Arabią Saudyjską i Rosją, a także ostatni spadek zapotrzebowania związany z epidemią koronawirusa były nagłe i drastyczne" - powiedział PAP Biznes Jeffrey Auld.

"Serinus Energy zawsze prezentował bardzo konserwatywne i bezpieczne podejście do kwestii cen ropy przy ustalaniu budżetu na kolejne działania. Spółka stale prowadzi ścisły monitoring planów operacyjnych, by sprostać warunkom zewnętrznym. Obecnie szukamy możliwości ograniczania lub przesuwania wydatków kapitałowych na wypadek, gdyby warunki gospodarcze i ceny surowców pozostały znacząco niekorzystne" - dodał.

Wskazał, że spółka ma obecnie znacznie silniejszą pozycję niż trzy lata temu i jest w stanie przetrzymać znaczące problemy ogólnogospodarcze, biorąc pod uwagę istotną poprawę sytuacji, jeśli chodzi o generowanie przepływów pieniężnych.

"Zawsze w naszych planach i działaniach uwzględniamy możliwe cykle gospodarcze, stąd przekonanie, że spółka powinna redukować swoje ogólne zadłużenie. Oznacza to, że będziemy mieli silniejszą pozycję, aby przetrwać trudne chwile, w przypadku znaczącego pogorszenia koniunktury gospodarczej" - powiedział prezes.

Jego zdaniem trudno na tym etapie określić, co przyniesie ten rok - jak duży wpływ na wzrost gospodarczy będzie miał koronawirus, a także jaki będzie wynik dyskusji o produkcji i cenach ropy pomiędzy OPEC a Federacją Rosyjską.
Prezes Auld poinformował, że bardzo perspektywicznym rynkiem dla spółki jest Rumunia, gdzie są zlokalizowane znaczące zasoby gazu, które dodatkowo są położone na bardzo płytkiej głębokości. Eksploatacja takich złóż przekłada się wprost na bardzo niskie koszty wydobycia, a co za tym idzie wysoki poziom zyskowności.

"Możliwe, że w 2020 r. wykonamy nowy odwiert w Rumunii, zaś w Tunezji mamy jeszcze wiele prac do wykonania, które zwiększą produkcję z istniejących odwiertów. Zamierzamy tam wdrożyć efektywne kosztowo programy inwestycyjne, takie jak rekonstrukcja odwiertu N-2 czy zastosowanie mechanicznych metod produkcji w obecnie eksploatowanych odwiertach" - powiedział prezes.

W 2019 roku średnie dzienne wydobycie w spółce wzrosło do 1.389 boe/d z 352 boe/d w 2018 r., na co składa się produkcja 961 boe/d w Rumunii oraz 428 boe/d w Tunezji.

Przychody brutto wyniosły 24,4 mln USD wobec 8,7 mln USD rok wcześniej.

Środki pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły w 2019 r. do 8,1 mln USD z 1,2 mln USD przed rokiem, co było przede wszystkim związane z uruchomieniem produkcji w Rumunii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE