ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PSE: Praca KSE bezpieczna w obliczu epidemii COVID-19
25.03.2020r. 10:53

Polskie Sieci Elektroenergetyczne poinformowały o wdrożeniu szeregu działań organizacyjnych i prewencyjnych, których celem jest zabezpieczenie niezakłóconego przesyłu energii elektrycznej i bezpieczeństwa energetycznego kraju podczas epidemii koronawirusa w Polsce i Europie. Jak podkreśla Operator, system pracuje bezpiecznie w całej Polsce.

Operator informuje, że w PSE uruchomione zostały procedury prewencyjne na wypadek utraty ciągłości działania spółki, a powołany pod koniec stycznia zespół kryzysowy we współpracy z zarządem, na bieżąco monitoruje rozprzestrzenianie się choroby i podejmuje niezbędne działania, adekwatne do zaistniałej sytuacji. Przeprowadzone zostały analizy, prognozy i scenariusze rozwoju epidemii i jej skutków dla Spółki wraz z rekomendacją przedsięwzięć niezbędnych dla zapewnienia zachowania ciągłości działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych, a tym samym niezakłóconej pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

- Zagrożenie epidemiologiczne traktujemy poważnie i już w styczniu - jako jedni z pierwszych - uruchomiliśmy działania prewencyjne. W myśl przepisów prawa energetycznego odpowiadamy za nieprzerwaną pracę KSE. Stąd konieczność troski o bezpieczeństwo naszych pracowników - choroba jednego pracownika może oznaczać kwarantannę całego zespołu. Dlatego już w pierwszej połowie lutego ograniczyliśmy wyjazdy zagraniczne i udziały w konferencjach - prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce - mówi Eryk Kłossowski, prezes zarządu PSE.

Od tego czasu na terenie obiektów PSE wdrożono restrykcyjne środki ostrożności przeciwdziałające zarażeniu wirusem. Wprowadzona została wzajemna separacja lokalizacyjna kluczowych zespołów w każdej jednostce organizacyjnej. Przeprowadzono segmentację budynków mieszczących krytyczne stanowiska pracy - Krajową Dyspozycję Mocy, Obszarowe Dyspozycje Mocy oraz Regionalne Centra Nadzoru, a także kluczowych pracowników odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo i niezawodne działanie sieci telekomunikacyjnej w ten sposób, by uniknąć mieszania ruchu osobowego pracowników back office'u i tych krytycznych jednostek.

Z informacji Operatora wynika również, że zmieniono organizację pracy we wszystkich lokalizacjach i jednostkach organizacyjnych spółki, aby dostosować ją do wymogów stanu epidemii - tam gdzie było to możliwe, wprowadzono pracę zdalną. Obecnie, dzięki doposażeniu pracowników w sprzęt mobilny oraz zaimplementowaniu bezpiecznych rozwiązań informatycznych, pracę z domu świadczy ponad tysiąc osób. Spółka została przygotowana także na ewentualną konieczność skoszarowania kluczowych pracowników.
Wszystkie spotkania prowadzone są w formie wideo- lub telekonferencji.

- Wszyscy pracujemy ciężko i w trudnych warunkach, ale dzięki naszym wspólnym wysiłkom oraz odpowiedzialności i zaangażowaniu pracowników PSE, system elektroenergetyczny w naszym kraju jest bezpieczny, a dostawy energii elektrycznej do wszystkich regionów Polski jak dotąd są niezakłócone - podkreśla prezes PSE. W tej niezwykle dotkliwej dla wszystkich sytuacji, w miarę możliwości włączamy się w pomoc dla służby zdrowia oraz instytucji podejmujących walkę z epidemią, co stanowi wymiar społecznej odpowiedzialności naszego biznesu- dodaje Eryk Kłossowski.

Operator zaznacza jednocześnie, że wobec wszystkich pracowników i firm wykonawczych na bieżąco prowadzone są działania informacyjne i komunikacja z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy oraz zachowania w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem. Problemem jest zaopatrzenie w środki ochrony indywidualnej, jednak jest on sukcesywnie minimalizowany.
PSE , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: O$&_) 25.03.2020r. 16:31
Dobrze, że PSE nie jest spółką typowa prawa handlowego i nie musi tworzyć odpisów na utratę wartości aby portfelowi... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE