ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjskie koncerny naftowe mają trudność ze znalezieniem odbiorców
25.03.2020r. 11:39

Podczas spotkania ministra energetyki Rosji Aleksandra Nowaka z szefami największych rosyjskich spółek naftowych nie została podjęta decyzja o zwiększeniu wydobycia ropy naftowej od początku kwietnia - informuje cytowany przez BiznesAlert.pl Interfax.

Spotkanie z 23 marca odbyło się w siedzibie ministerstwa energetyki. W rozmowach wzięli udział szefowie sześciu największych spółek naftowych w Rosji - Tatnieftu, Surgutnieftegazu, Łukoila, Russnieftu, Gazpromnieftu i Novateku. Zastanawiająca była nieobecność przedstawiciela największego koncernu naftowego w Rosji - Rosnieftu.

Według źródeł Interfaxu, na spotkaniu nie została podjęta żadna wspólna decyzja. Według informacji agencji, koncerny nie spodziewały się tak złej sytuacji na rynku ropy. Ze względu na zmniejszony popyt na ropę oraz udzielone zniżki na surowiec przez Arabię Saudyjską, rosyjskie koncerny naftowe mają trudność ze znalezieniem odbiorców. Dopiero 23 marca Surgutnieftegaz pozyskał odbiorców na 200 tys. ton ropy z dostawą w kwietniu. Cena ropy Urals nadal oscyluje w okolicach 20 dolarów za baryłkę.

Szefowie koncernów ustalili, że nadal będą odbywać rozmowy w celu ustalania wspólnych decyzji odnośnie regulacji wydobycia. Nie jest znane stanowisko Rosnieftu w tej sprawie.
Arabia Saudyjska, która ogłosiła zamiar zwiększenia wydobycia, powyżej 12 mln baryłek dziennie a eksportu do 10 mln baryłek dziennie od początku kwietnia, na razie również nie pompuje więcej niż deklarowała.

Refinitiv Eikon ocenia eksport saudyjskiej ropy na poziomie siedmiu milionów baryłek dziennie w marcu. Jeżeli sytuacja z niskim popytem nie ulegnie zmianie, w najbliższej przyszłości spodziewany jest niedobór powierzchni magazynowych na ropę. W takiej sytuacji, cena ropy może spaść nawet do 10 dolarów za baryłkę, co odbije się na każdym koncernie wydobywczym na świecie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE