ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pomorskie miejscowości we współpracy z Energą modernizują oświetlenie uliczne
25.03.2020r. 13:03

Spółka Grupy Energa, Energa Oświetlenie z końcem marca zakończy modernizację blisko tysiąc opraw oświetlenia ulicznego w Świdwinie i gminie Manowo. To pierwsze miejscowości w w województwie zachodniopomorskim, które w zeszłym roku podpisały umowy na kompleksową usługę oświetleniową.

W Świdwinie wymieniono 514 energochłonnych opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED. Dzięki temu zmniejszy się o ok. 57,5 proc. zużycie energii przez oświetlenie uliczne w mieście. Spadnie również emisja CO2 do atmosfery o ok. 101,47 ton rocznie.

W Gminie Manowo zmodernizowano 416 opraw sodowych na nowoczesne opraw LED. Zużycie energii spadnie o ok. 51,3 proc., a szacowny spadek emisji CO2 do atmosfery wyniesie o ok. 68,74 ton rocznie.
Warto przypomnieć, że w styczniu br. Energa Oświetlenie podpisała umowę z Miastem Gdynia na kompleksową usługę oświetleniową zakładającą wymianę blisko 5,7 tys. starych, energochłonnych opraw sodowych na nowoczesne, energooszczędne oprawy LED. W rezultacie modernizacji, która zostanie przeprowadzona do końca sierpnia br. spadnie emisja CO2 do atmosfery o około 2 tys. ton rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE