ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W JSW znacznie wzrosło zatrudnienie
25.03.2020r. 15:22

Jak w wynika z raportu rocznego, pod koniec 2019 r. w Jastrzębskiej Spółce Węglowej pracowało ponad 800 osób więcej niż w poprzednim roku. Jak argumentują przedstawiciele spółki wzrost zatrudnienia to głównie wynik "realizacji założonych zadań produkcyjnych" oraz potrzeba "ograniczenia negatywnych skutków słabego potencjału firm zewnętrznych".

Wraz z końcem grudnia 2019 r. JSW zatrudniała 22433 pracowników, czyli o 817 osób więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Jeszcze wyraźniejszy był wzrost zatrudnienia w całej Grupie Kapitałowej JSW, w której na dzień 31 grudnia 2019 ro zatrudnionych było 30629 pracowników, natomiast na dzień 31 grudnia 2018 roku stan ten wynosił 28268 osób.

Skąd taka duża różnica? "Wzrost zatrudnienia w JSW był wynikiem realizacji założonych zadań produkcyjnych, miał również na celu ograniczenie negatywnych skutków słabego potencjału firm zewnętrznych wykonujących usługi na rzecz kopalń JSW. Ponadto, w 2019 r. w skład Grupy weszła spółka PBSz, której stan zatrudnienia na 31 grudnia 2019 r. wyniósł 231 osób" - można przeczytać w raporcie rocznym spółki.

Przedstawiciele spółki zwracają uwagę, że oprócz przejęcia Przedsiębiorstwa Budowy Szybów, na zwiększenie zatrudnienia miał wpływ także rozwój spółek JSW Ochrona i JZR.
Jeśli chodzi o przeciętne zatrudnienie w GK JSW to w 2019 r. wyniosło ono 29440 osób i w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego było wyższe o 2233 osoby. Natomiast przeciętne zatrudnienie w samej JSW w 2019 r. wyniosło 22038 osób i było wyższe w porównaniu do 2018 r. o 943 osoby.


Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: akcjonariuszek energetyczny 25.03.2020r. 17:06
A wg "wiewiórek" duży wzrost w administracji powierzchniowej nastąpił po znajomości partyjnej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesada 26.03.2020r. 08:06
Wcześniej nie było mowy o tym, że zewnętrzne spółki wydobywcze rzekomo nie wykonywały swoich zadań. Ten styl... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE