ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Raport o zatrudnieniu w sektorze jądrowym USA
25.03.2020r. 15:56

Zgodnie z nowo opublikowanym raportem National Association of State Energy Officials (NASEO) i Energy Futures Initiative (EFI) w 2019 r. amerykański sektor jądrowy zatrudniał w całym kraju ogółem 60 916 pracowników, co stanowiło ponad 3 proc. mniej niż w 2018 r. Natomiast zatrudnienie w sektorze paliw jądrowych nieznacznie wzrosło.

"Raport o energii i zatrudnieniu w USA w 2020 r." (USEER), przygotowany w oparciu o Memorandum of Understanding między NASEO a EFI (think-tank zajmujący się czystą energią), określa istotne trendy i kwalifikacje siły roboczej w energetyce USA. Raport został po raz pierwszy opublikowany w 2016 a potem w 2017 r. przez amerykański Departament Energii. NASEO i EFI od 2018 r. opracowują nowy USEER, aby zapewnić ciągłość z poprzednimi edycjami i umożliwić porównanie danych i zmianę trendów z roku na rok.

Raport ma na celu dostarczenie informacji politykom, decydentom akademickim i sektorowi prywatnemu i umożliwienie im opracowania zintegrowanych planów w obszarach energii, bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i siły roboczej.

"Tego rodzaju integracja jest kluczem do maksymalizacji korzyści z obfitych zasobów energetycznych kraju, szybkiego tempa innowacji energetycznych i dynamicznych rynków energii. Stworzenie jednolitej i spójnej miary zatrudnienia w całym amerykańskim systemie energetycznym ma kluczowe znaczenie dla powyższej strategii" stwierdziły obie organizacje.
USEER 2020 zawiera analizy pięciu sektorów gospodarki USA: paliw, efektywności energetycznej, pojazdów silnikowych, wytwarzania energii elektrycznej oraz jej przesyłu, dystrybucji i magazynowania. Zatrudnienie w sektorze jądrowym należy do dwóch z tych sektorów - wytwarzania energii elektrycznej (EPG) i paliw. EPG obejmuje zatrudnienie w firmach będących operatorami elektrowni i wszystkich innych w odniesieniu do wszystkich technologii wytwarzania energii elektrycznej, w tym z paliw kopalnych, z zastosowaniem technologii jądrowych i przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Ponadto do zatrudnienia w sektorze EPG zaliczono firmy zajmujące się budową elektrowni, produkcją turbin i innych urządzeń wytwórczych, eksploatacją i konserwacją oraz hurtową dystrybucją części do wszystkich technologii wytwarzania energii elektrycznej.

W 2019 r. sektor EPG liczył 886 830 miejsc pracy, co stanowi wzrost o ponad 2 proc. w porównaniu z rokiem 2018. Zatrudnienie wzrosło w każdym podsektorze, z wyjątkiem energetyki jądrowej. Według raportu w 2020 roku pracodawcy sektora jądrowego oczekują wzrostu zatrudnienia o prawie 2 proc. Wzrost ten będzie spowodowany przez większą liczbę zatrudnionych w sektorze usług profesjonalnych, który oczekuje prawie 11 proc. wzrostu oraz w handlu hurtowym, dystrybucji i transporcie, gdzie liczba zatrudnionych winna wzrosnąć o prawie 10 proc.. Jednak - zgodnie z raportem - zatrudnienie w firmach będących operatorami elektrowni - które stanowi prawie 73 proc. miejsc pracy w elektrowniach jądrowych - będzie w dalszym ciągu spadać.

Całkowite zatrudnienie w sektorze jądrowym zarówno w sektorze EPG, jak i paliw wyniosło 70 323 miejsca pracy - odpowiednio 60 916 i 9 406. Liczba miejsc pracy w sektorze paliw jądrowych wzrosła o prawie 3 proc. - 250 nowych stanowisk w 2019 r., większość w profesjonalnych usługach biznesowych. Raport wykazał, że w obu sektorach 30,2 proc. pracodawców za grupę najtrudniejszą do zatrudnienia uznało inżynierów/naukowców, a następnie członków kierownictwa (23,4 proc.), pracowników wsparcia technicznego lub mechanicznego (21,4 proc.) oraz elektryków i pracowników budowlanych (16,2 proc.).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE