ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Psychologowie z PGG i CSRG pomogą górnikom oswoić kryzysową sytuację
25.03.2020r. 16:44

Psychologowie z Polskiej Grupy Górniczej oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego przygotowują materiały, pomagające górnikom i ich rodzinom w oswojeniu się z kryzysową sytuacją związaną z pandemią koronawirusa - eksperci będą publikować poświęcone temu teksty i odpowiadać na pytania.

"Kryzys związany z nowym i trudnym dla wszystkich zagrożeniem zdrowotnym wymaga wsparcia psychologicznego dla osób działających szczególnie w specyficznych branżach, do których należy m.in. górnictwo" - wyjaśnił w środę pomysłodawca projektu, szef departamentu wsparcia HR w Polskiej Grupie Górniczej Andrzej Sączek.

Przedsięwzięcie ma wypełnić ważną lukę w działaniach zmierzających do przezwyciężenia pandemii Covid-19. Chodzi o wsparcie psychologiczne dla osób, które - jak górnicy - mimo restrykcyjnych obostrzeń, ograniczenia pracy wielu firm i instytucji oraz obaw o własne zdrowie - nadal codziennie wykonują swoje zadania, bez możliwości np. pracy zdalnej.

W ramach projektu psychologowie z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu oraz z departamentu wsparcia HR największej górniczej spółki rozpoczęli przygotowywanie cyklu specjalistycznych artykułów z zakresu psychologii oraz sposobów radzenia sobie w czasie kryzysu. Będą one zamieszczane na łamach branżowego portalu gospodarczo-społecznego netTG.pl, który cieszy się dużą popularnością w środowisku górniczym, a także w wewnętrznych portalach informacyjnych obu firm.

Materiały zamieszczane w specjalnej w rubryce zatytułowanej "Psychoodporność - baza wiedzy psychologicznej na czas kryzysu" mają dostarczać praktycznych informacji, jakimi metodami - szczególnie w momentach załamań lub utraty sił - uchronić w sobie kondycję psychiczną albo skutecznie przywrócić równowagę wewnętrzną. Przewidziano także interaktywną formę pomocy - czytelnicy będą mogli zadawać pytania, na które odpowiedzą psychologowie.
Autorzy projektu tłumaczą, że problemy związane z obecną sytuacją - poczuciem zagrożenia, kwarantanną, ograniczeniami - mogą być różne u poszczególnych osób i rodzin. Psychologowie liczą, że artykuły i porady podpowiedzą skuteczne rozwiązania i pomogą w radzeniu sobie z trudnościami.

Wstępnie zaplanowano zestaw kilku tematów, których omówienie może być szczególnie przydatne w sytuacjach kryzysowych, pomoże skorygować niepożądane zachowania oraz przezwyciężyć kłopoty. Dotyczą one m.in. radzenia sobie ze stresem i zarządzania nim w czasie kryzysu, specyfiki pracy pod ziemią w kontekście sytuacji kryzysowych czy efektywnej komunikacji, wraz z zabezpieczeniem się przed fałszywymi informacjami.

Psychologowie przybliżą też górnikom zagadnienia dotyczące zapobiegania konfliktom i zarządzania nimi, eskalacji i zarządzania emocjami, zaburzeń snu w sytuacji kryzysowej oraz potrzeb i lęków dzieci, a także osób starszych, w sytuacji kryzysowej. Ponadto pomysłodawcy przedsięwzięcia zapowiadają podjęcie innych tematów, wynikających z rozwoju sytuacji epidemicznej i bieżących potrzeb.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: daleki mazowszanin 25.03.2020r. 17:13
Może lepiej aby psychologowie pomogli służbie medycznej w szpitalach?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE