ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron podpisał umowę kredytu konsorcjalnego o wartości 500 mln zł
25.03.2020r. 16:50

Tauron podpisał z Banca IMI, Intersa Sanpaolo oraz China Construction Bank umowę kredytu konsorcjalnego o wartości 500 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Tauron zawarł umowę kredytową z Banca IMI (główny organizator i prowadzącego księgę), Intesa Sanpaolo (agent płatniczy oraz finansujący) i China Construction Bank (główny organizator, prowadzący księgę oraz finansujący).

Środki z umowy mogą zostać przeznaczone na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych grupy z wyłączeniem finansowania wszelkich nowych projektów związanych z aktywami węglowymi.
Zgodnie z umową okres finansowania to pięć lat, z możliwością dwukrotnego przedłużenia o rok, tj. maksymalnie do siedmiu lat.

Oprocentowanie ma być obliczane w oparciu o stopę WIBOR powiększoną o marżę uzależnioną m.in. od stopnia wykorzystania kredytu oraz wypełnienia proekologicznych warunków umownych, czyli redukcji emisyjności oraz zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii w strukturze wytwórczej grupy Tauron.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Piotr von Wrocek 25.03.2020r. 18:07
po co oni w cokolwiek inwestują? Wszytstko w co zainwestowali jest dziś warte 0,2-0,3 tego co zapłacili
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE