ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wspólnoty energetyczne wprowadzone do francuskiego porządku prawnego
26.03.2020r. 06:15

Obowiązujący do początku marca zapis we francuskim prawodawstwie energetycznym hamował rozwój wspólnego zużycia energii na własne potrzeby, ograniczając takie projekty do statusu "eksperymentalnego" na okres nie dłuższy niż pięć lat.

Usunięcie zapisu oznacza, że wspólnoty energetyczne we Francji mogą być tworzone przez konsumentów i producentów energii.

Koncepcja wspólnoty energetycznej łączy geograficznie bliskich odbiorców i producentów energii ze źródeł PV w jednostki, które wyprodukowaną energię zużywają na własne potrzeby. Zmiana ta jest szczególnie ważna w przypadku rozszerzonych zbiorowych jednostek konsumpcji własnej, dla których obwód geograficzny jest teraz stały i wynosi 1 km.

To dobra wiadomość dla branży, jednak Enerplan, francuski organ handlu energią ze źródeł PV, wyraził ubolewanie, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, projekt kolektywnego zużycia własnego może działać tylko w sieci niskiego napięcia, co wyklucza dużych odbiorców energii elektrycznej.
"System wyklucza potencjalnych konsumentów, takich jak przemysłowcy lub sprzedawcy prowadzący chłodnie, na przykład ci, którzy korzystają z sieci średniego napięcia" - powiedział rzecznik Enerplan.

We Francji, pod koniec czwartego kwartału 2019 r., z 435 773 instalacji PV podłączonych do sieci, 65 314 z nich było przeznaczonych do własnego zużycia, co odpowiada zainstalowanej mocy 257,86 MW. Ponadto pod koniec 2019 r. oddano do użytku ok. 20 projektów kolektywnej konsumpcji własnej opracowanych w fazie eksperymentalnej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 26.03.2020r. 14:45
coraz więcej państwa i biurokraci
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE