ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen analizuje ewentualne korekty planów inwestycyjnych w Kanadzie
26.03.2020r. 05:57

W związku z sytuacją na światowym rynku ropy oraz pandemią koronawirusa Orlen analizuje swoją działalność i plany inwestycyjne w Kanadzie - czytamy w "Parkiecie".

Cytowane przez gazetę giełdy biuro prasowe Orlenu poinformowało, że w związku z ostatnimi zmianami na globalnym rynku ropy i gazu, które są spowodowane m.in. znacznym spadkiem popytu ze względu na wpływ epidemii Covid-19 oraz fiasko negocjacji dotyczących dalszego ograniczenia wydobycia w obrębie grupy OPEC+, obecnie prowadzone są analizy sytuacji, by ustalić ewentualne korekty dalszych planów inwestycyjnych realizowanych w Kanadzie.

Jak zastrzega spółka, może to mieć potencjalnie wpływ na wielkości przewidywanego wydobycia w skali całego roku.
Jednocześnie w informacji przesłanej "Parkietowi" koncern zaznacza, że jego złoża w Kanadzie należą do jednych z najbardziej odpornych na zmiany cenowe i zdecydowana większość wydobycia z posiadanych otworów jest nadal opłacalna. Dlatego póki co, Orlen nie przewiduje tam wstrzymywania wydobycia.

Spółka poinformował też gazetę giełdy, że prowadzi analizy możliwości niewielkich akwizycji koncesji i złóż, ale głównie w pobliżu miejsc, w których już prowadzi działalność.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE